ÜYE PANELİPROFESYONELLER

Reklam

SİTE İÇİ ARAMATAKİPTE KALIN

AlmanKurtlari.com Facebook Sayfası

Almankurtlari.com Twitter 'da

Almankurtlari.com Twitter 'da

Buradasınız: Ana Sayfa » HABERLER / DUYURULAR » ÖNE ÇIKANLAR » ACKISD Önemli Duyuru !

ACKISD Önemli Duyuru !

PDFYazdıre-Posta

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 6
ZayıfEn iyi 

ackisd duyurularAlman Çoban Köpeği Irk ve Spor Derneğinden Çok Önemli Duyuru ; 27.Mart.2011 B tipi alman kurtları için Son Tarih !

 

1)   Köpek Irkları ve Bilimleri Federasyonu ve ACKISD Derneğinin aldığı ortak kararı neticesinde ACK ırkına mensup köpeklerin  Türkiye'de elit bir portföy oluşturduğu ve yeterli çoğunluğa ulaştığı kanaatine varıldığından 27 Mart 2011 tarihinden sonra ACK ırkına ait geçmişi bilinmeyen köpeklerin, yani "B" tipi köpeklerin kayıtları sonlandırılacaktır. Bu tarihten evvel kaydolan köpeklerin hakları saklıdır.2011 Yılında üretim izinsiz doğan Yavrulara Kayıt işlemi yapılmayacaktır.

2) 01.01. 2011 tarihi itibariyle BH-Refakat Sınavını başarıyla geçmemiş , ırk standartları değerlendirmesinden en az "iyi" almamış,TSB(Karakter testini) başarı ile geçmemiş ve HD/ED Röntgen çekimleri olmayan dişi ve erkek köpeklerin üretimi yasal olmayacak ve bu köpeklerin yavruları soykütüğü belgesi ve ACKISD Şeceresi alamayacaklardır.

3) 01.01.2011 tarihi itibariyle Türkiye'de ACK ırkına mensup köpekler sadece ACKISD derneğinin düzenlediği BH imtihanlardan geçer not alabilirlerse, üretim izni verilecektir. Diğer derneklerin imtihan ve yarışmalarına katılan ACK'ların almış olduğu derceler sadece ünvan olarak kullanılabilecektir.  2011'den önceki yıllarda diğer derneklerin düzenlediği imtihanlara katılan köpeklerin üretim izinleri ise saklı olup geçerlidir.

4) 01.01.2011 tarihi itibariyle KIF üyesi ACKISD Derneği üye olmayan ACK sahiperini, Dernek dolayısiyle KIF muhattap kabul etmeyecektir. Dernek üyesi olmayan kimsenin köpeğine soykütüğü belgesi düzenlenmeyecektir. ACKISD derneği ve KİF imtihan ve yarışmalarına katılamayacaklardır.

5) 29 Nisan 2011 tarihine kadar tüm ACK’ler KİF Soykütüğüne 75 .-TL karşılığı Köpek Kayıt işlemini gerçekleştirmek zorundadırlar.

6) Soykütük Belgesi ve Şecere işlemleri : Derneğimiz tarafından verilmiş Şecerelere , KİF Soykütük belgesi çıkartılacaktır. Soykütük belgelerinin ücretleri Derneğimiz tarafından karşılanacaktır. Bundan sonra KIF Soykütük belgelerine ek olarak ACKISD Şecerelerimiz verilecektir.

İlgililere duyurulur.

ACKISD Derneği yönetim kurulu adına, Ahmet KARATAŞ

 

  

Yorumlar  

 
#2 DERDİÇOK 05-04-2011 14:28
Alıntılandı iskaya69:
merhaba benim 3.5 aylık Alman kurdum var bunun seceresi yok , Eskişehirde ikamet ediyorum benim nasıl bi yol izlemem gerekiyor. herkese teşekkürler.


şecere daha sonradan yapılamaz. bildiğim kadarı ile yarışmalara yada sınavlara katılacak köpeklerin en az 4 kuşak şecere'sinin bulunması gerekli...saygılar.
 
 
#1 iskaya69 17-03-2011 12:01
merhaba benim 3.5 aylık Alman kurdum var bunun seceresi yok , Eskişehirde ikamet ediyorum benim nasıl bi yol izlemem gerekiyor. herkese teşekkürler.
 

Üzgünüm, bu içeriğe yorum eklemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

  

ALMANKURTLARI.COM

REKLAM

İSTATİSTİKLER

Ziyaret SayımızZiyaret SayımızZiyaret SayımızZiyaret SayımızZiyaret SayımızZiyaret SayımızZiyaret Sayımız
Ziyaret SayımızBugün397
Ziyaret SayımızDün1964
Ziyaret SayımızBu Ay35118
Ziyaret SayımızGeçen Ay65896
Ziyaret SayımızSon 365 Gün784456

Şu Anda: 28 konuk çevrimiçi
IP: 54.90.185.120
Bugün: 21.Kas.2018
Sempati Veteriner Kliniği