Merhaba, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Reklam


Profil zef

 • ÇEVRİMDIŞI
 • Registered
 • Seviye: Yeni Üye
 • Kayıt Tarihi: 18 Ağu 2013
 • Son Ziyaret Tarihi: 06 Eki 2013
 • Zaman Dilimi: GMT +2:00
 • Yerel Zaman: 13:30
 • Gönderiler: 2
 • Profil Gösterimi: 592
 • Konum: Bilinmeyen
 • Cinsiyet: Bilinmiyor
 • Doğum günü: Bilinmiyor

İmza

Gönderiler

Gönderiler

emo
Sağ olun yönlendirmeniz için.Hafta başında parazit tedavisi yapıldı,sırada ise karma aşı olduğunu söyledi veteriner.
Merhabalar
emo
herkese merhaba, ilk defa bir köpek sahibi olarak aranıza katılmak istiyorum.foruma dün akşam kısaca göz gezdirdim ve köpeğim ile ilgili konularda büyük yararı olacağını düşündüğüm için hemen kayıt oldum.Malesef gözümde alerjik bir durum var ve ekran başında çok fazla okuma yapamiyorum, bu yüzden kısaca köpeğimi tanıtıp birkaç soru soracağım sizlere,önceden sorulmuş/cevaplandırılmış sorular ise affedin beni.

Zef'i 10 gün önce sahibinden ücretsiz olarak aldım, annesi eğitimli bir k9 alman çobanı, babası hakkında pek bir bilgi yok.Yani "kırma". Ben pek önemsemedim bu detayı, yeterince şirin ve sağlıklı görünüyordu benim için Şu anda 2 aylık olması gerekiyor(belki bir buçuk, emin değilim).Üzerinde çok sayıda dış parazit olduğu için "Bi*****" adlı kimyasal ile banyo yaptırdım(pet shop önerisiydi bu), ve şu anda görebildiğim kadarı ile hiç bir canlı yok üzerinde.Ben mutluyum sonuçtan.

Genel olarak sessiz bir hayvan, 10 günden bu yana hiç havlamadı/ağlamadı, ve biraz canlı ve oyuna meraklı sanırım. Sürekli ayaklarımı, ellerimi ısırmaya çalışıyor,yalıyor, yalıyor, yalıyor

Geniş bir terasımız var evde, iklim uygun olduğu için burada kalmasında bir sakınca görmedim.Henüz bir barınağı yok, yakın zamanda yapmış olurum.

Beni ısırmasını teşvik etmemek için, oyuncak kemiği ısırmaya yöneltiyorum sık sık, kötü alışmasını hiç istemem, ama sanırım birz büyük bu kemik, pek sevdiğini söyleyemem.

Sabahları 1 haşlanmış yumurta ve pet shoptan aldığım markasız mama ile, günün diğer satlerinde ise sadece mama ile besliyorum(3 defa besliyorum bir günde) ve kuru mamayı su ve ya su-süt karışımı ile yumuşatıyorum.

Şimdi sanırım sıra sorularıma geldi.

*yumurta dışında alternatif besin önerilerine ihtiyacım var, sürekli mama ile besleyerek cebimi yormak istemiyorum.
*diş değiştirme döneminden önce oyuncaklar ile ısırmaya teşvik etmelimiyim, yoksa diş değişimini mi beklemeliyim bunun için?
*kim ile konuşsam neden kırma köpek aldığımı soruyorlar, bıktım kendimi açıklamaktan, nedir bu kırma köpeklerin dezavantajı?
*babasının cinsi hakkında bir fikriniz var mı? şimdilik akıllı bir profil çiziyor, ileride kendisinden beklediğim, bazı temel komutları öğrenmesi, beraber yürüyüşlere çıktığımızda eziyete dönüştürmemesi, dost canlısı olması.Bunlar kırma köpekler için çok mu fazla ?
*kulaklarının dikelme şansı var mı? Açıkçası safkan açk almadığıma pişmanım, çok havalı görünüyorlar
*ne zaman veterineri ziyaret etmeliyim?
*tuvalet eğitimine ne zaman başlamalıyım?

bunların dışında genel olarak köpek bakımı ile ilgili önemli olduğunu düşündüğünüz detayları paylaşın lütfen. Teşekkürler şimdiden.

Altta zef'in fotoğrafları;
Merhabalar
Daha
Sayfa oluşturulma süresi: 0.15 saniye
Sempati Veteriner Kliniği