Merhaba, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Reklam


Profil oskiposki

  • ÇEVRİMDIŞI
  • Registered
  • Seviye: Kıdemli Üye
  • Kayıt Tarihi: 04 Mar 2014
  • Son Ziyaret Tarihi: 15 Haz 2016
  • Zaman Dilimi: GMT +2:00
  • Yerel Zaman: 10:37
  • Gönderiler: 40
  • Profil Gösterimi: 1317

İmza

Gönderiler

Gönderiler

emo
Merhabalar ,

Veteriner hekimi öğrencisi olmanız hem foruma hemde size katkı sağlayacaktır.

Aramıza hoşgeldiniz
Tanışma
Kategori: Herkese Merhaba
emo
BONACİBO nun üzerinde de SUPER PREMİUM yazıyor . Doğru değil midir yani. ?
Bonacibo Marka Kuru ...
emo
Annesi safkan babası kırma yani %50 - %50 bu yüzden köpeğinizin kulağını dikme ihtimalide %50 mantıksal olarak. Buyüzden ne dersek diyelim yalan söylemiş oluruz. Sabırla bekleyip görmek gerek.
Köpeğim Kulaklarını ...
emo
Merhabalar ,

2 tip secere vardır. 1.Si A sınıfı secere , 2.Si sınıfı secere.
A sınıfı secere :

Soy ağacı 3 kuşağı tamamlamış köpeklere verilir. Bu köpekler daha değerlidir .

B Sınıfı secere :

Bu secereye sahip olan köpeklerde soy ağacının başlangıç köpeği olur. ve 3 kuşak sonraki yavrular a sınıfı secereye kavuşabilir.Secere bilmek yada bilmemekle alakalı bir durum değildir. Kif (Köpek ırkları ve kinoloji federasyonu)'nun köpeğe verdiği bir sertifika bir soy ağacı belgesidir. Ve sorunuza gelirsek secere alan köpekler tabikide safkandır. Secere alan köpek ırk standartları sınavları yarışmalar v.s hepsine katılabilir.

Kendimce anlatmaya çalıştım umarım anlatabilmiş, yardımcı olabilmişimdir.
Şecere Ne Demek ?
emo
Havucun rengine ve yumurtanın kemiklere kıkırdağa kulaga vs. iyi geldiğini duydumda renk için ilaç ? ilk defa duyuyorum varsa benide haberdar et sana zahmet
Alman Kurdu Renk Koy ...
emo
Tabi ki düzelme şansı var. Küçüklüğünde sizde değilse büyük ihtimalle köpeğe vurulmuş. Bu yüzden de köpek el hareketlerine karşı aşırı derecede hassas her el hareketi gördüğünde kendisine vurulacağını sanıyor. Bol bol sosyalleşmeye ihtiyacı var park bahçe kalabalık yollar insanların bol olduğu yerlerde gezdirin yürütün. Bol bol sevin ellerin vurmak için değil sevmek için olduğunu öğrenecektir. Ve sorununuz zamanla düzelecektir.
Korkaklığı İçin Ne Y ...
emo
Köpeğinize küçükken şiddet uyguladınız mı yada başkası tarafından şiddet uygulandı mı ?

Bu arada admin demişken admin' in son zamanlarda yorum yaptığını görmedim. Profiline girdiğimde de en son 29 eylül yani 1 ay önce siteyi ziyaret ettiğini gördüm. Sanırım bi sorun var yoksa forum normalde daha iyi işleyen bir forum kimse cevap vermese bile en fazla 2 gün içinde admin cevap verirdi.
Korkaklığı İçin Ne Y ...
emo
Köpeğinizin yaşı kaç ? Büyük ihtimalle beslenmeyle ilgili bir sorundur. Yediği yiyeceği pek fazla değiştirmeyin alman kurtları sindirim sistemi en hassas köpek türlerinden biridir. sürekli kuru mama yiyen bir alman kurduna farklı bir yiyecek verildiğinde bu ishale yol açmaktadır. Fakat köpeğiniz yavru ise kanlı ishal hastalığı olma riski de taşıyor olabilir.Kanlı ishal köpeklerde çok ciddi bir hastalıktır ölüme kadar götürebilir. Bu sebepten dolayı köpeğinizi veteriner hekimine götürmeyi ihmal etmeyin.
Köpeğim İshal
emo
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Resimden safkanlık analizi yapmak pek doğru değil fakat köpeğiniz resimlerden anlaşıldığı kadarıyla kırma gözükmüyor.
Paşa 'm Hakkında Yor ...
emo
Yapmış Olduğunuz Bilgilendirme İçin Çok Teşekkürler.
KİF - Köpeğimizi KİF ...
emo
Köpeğiniz resmi varsa koyarsanız daha kolay yorum yapılabilir. Ama daha köpeğiniz çok küçük. Eğer köpeğiniz safkansa ve kulağıyla çok oynanmamışsa köpeğiniz 6.-7. aya kadar kulağını dikecektir. Benim köpeğim 3. ayda tek kulağını dikti ve 5. ayda diğer kulağı dikildi. Buyüzden korkmayın beslenmesi düzgün olsun kulakları dikilecektir. Resimlerde benim köpeğinde gelişim sürecini gösterdim umarım yardımcı olur.
Kulak Dikme
emo
Öncelikle herkese merhaba. İnternet te gezinirken gördüğüm kadarıyla KİF ' ten Secere belgesi alabiliyoruz. Tabi B grubu secere belgesi alıyoruz yani soy başlangıcı bizim köpeğimiz oluyor ve 3 kuşak sonraki yavru a sınıfı secereye sahip olabiliyor. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? Kayıt işlemleri nasıl oluyor belge evrak gerekiyor mu ücret ne kadar v.s. bu bilgileri aktarabilecek biri varsa bizi de aydınlatırsa sevinirim
KİF - Köpeğimizi KİF ...
emo
Merhabalar Oscar büyüdü şuan 9 aylık. Biraz zayıf gibi nekadar yemek yerse mama yerse yesin kilo aldırmayı başaramadım.Resimlere bakarak değerlendirme yapabilirseniz sevinirim .
Oscar 'a Yorum Yapar ...
emo
Yok mu bu mamadan kullanan ???
Bonacibo Marka Kuru ...
emo
Ve birde alman kurtlarına ayrıca GLUKOZAMİN takviyesi yapmak gerekirmi ? Glukozamin tam olarak neye yarar ve köpek üzerindeki fiziksel ne gibi değişiklikler sağlıyor ?
Bonacibo Marka Kuru ...
emo
Bonacibo marka kuru mama kullanan varsa yorum yapabilir mi acaba ?
Mamanın içeriği 200 tl lik mamalar kadar zengin. Ve mama ambalajının üzerinde super premium yazıyor ?


Analitik Bileşenler
Protein % 30
Yağ İçeriği % 15
Ham Kül % 8
Ham Selüloz % 2,2
Omega 6 % 3,6
Omega 3 % 0,75
Beslenmeye Bağlı İlaveler
Vitamin A 30000 IU/Kg
Vitamin D3 1800 IU/Kg
Vitamin E 480 mg/Kg
Vitamin C 240 mg/Kg
Niyasin 24 mg/Kg
Bakır (Sülfat olarak) 15 mg/Kg
Çinko (Sülfat olarak) 80 mg/Kg
Çinko (Şelat olarak) 20 mg/Kg
Manganez (Sülfat olarak) 27 mg/Kg
Selenyum (Selanit olarak) 0,26 mg/Kg
Glukozamin 1000 mg/Kg
Kondroitin 700 mg/Kg
Bonacibo Marka Kuru ...
emo
Geçen gün bi veterinerin önünden geçerken veteriner hekimi bana kalça çıkığı için vitamin veriyosun dimi dedi. Bende merak ettim ticaret politikasımı yoksa verilmesi gereken bişeymi diye. Bi adamda sakın verme kalça düşüklüğünün gelişimini durduruyo o vitaminler köpeğin beli düşük olmuyo köpeğin bi özelliği kalmıyo dedi. İşin aslı nedir bilen varmı acaba ?
Tüy Geçişi Ne Zaman ...
emo
Kulak dikilme süresi köpekten köpeğe değişir.Kiminde 2 aylıkta kalkar hiç düşmez kiminde 6 aylığa kadar hiç kalkmaz kiminde ise 2 aylık gibi kalkar sonra tekrar düşer ama sonra tekrar kalkar. Köpeğinizde korkulcak bişey olduğunu sanmıyorum Bizde bu yollardan geçtik hepimiz zamanında korktuk. Tam olarak emin olmak için resimlerini görmek daha doğru olur. Eklemişsiniz sanırım ama gözükmüyor malesef.
Bende ekledim resim 1 resimde düşüktü kabuğuyla birlikte yumurta haşlayıp ver dediler verdim kimseyede elletmedim kulaklarında şuanda hiçbi sıkıntı yok 2. resimde görüldüğü üzere.
Alman Çoban Köpeğimi ...
emo
Bu arada oscarın sırt kısmında karışlık bi alanın tüyleri döküldü ve kızıl tüyler çıktı. Cevaplarınız için teşekkürler. Forum kurallarına uymaya çalışıyorum ama ayrı konuları aynı başlık altında yazmamız gerektiğini bilmiyodum bundan sonra daha dikkatli olucam
Tüy Geçişi Ne Zaman ...
emo
Haklısınız tabi ama sitedeki en sağlıklı yorumları , cevapları siz verdiğiniz için sizden cevap beklememiz şaşırılcak bişey olmamalı bence internet ortamı olduğu için güven söz konusu oluyo ve sizin admin sıfatı altında olmanız insanlarda size güven sağlıyo ve sizden cevap bekliyolar
Tüy Geçişi Ne Zaman ...
Daha
Sayfa oluşturulma süresi: 0.34 saniye
Sempati Veteriner Kliniği