Merhaba, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Reklam


Profil iskaya69

 • ÇEVRİMDIŞI
 • Registered
 • Seviye: Kıdemli Üye
 • Kayıt Tarihi: 18 Şub 2011
 • Son Ziyaret Tarihi: 07 Şub 2012
 • Zaman Dilimi: GMT +2:00
 • Yerel Zaman: 17:54
 • Gönderiler: 20
 • Profil Gösterimi: 2434
 • Konum: Bilinmeyen
 • Cinsiyet: Bay
 • Doğum günü: 04 Eyl 1969

İmza

Gönderiler

Gönderiler

emo
hayırlolsun . hoş geldin
Bu Güzel Sitede Bulu ...
Kategori: Herkese Merhaba
emo
Geçmiş olsun, durumu şimdi nasıl oldu ?
Sasha İshal, Kusuyor ...
emo
aynı sorun bendede var osman bey . bende eskişehirdeyim birbirimizi bilgilendirelim
ACKISD Çok Önemli Du ...
emo
zeytin 10. ayına girdi ama göğüs taraflarında hala beyazlıklar var bunlar kızıllaşmaya başlar mı
Tüy Renklerinde Kızı ...
emo
merhabalar zeytin yaklaşık 9 aylık dişi geldiği ilk günden beri hills mamayla beslendi yaklaşık 20 gün önce biraz ekonomik olsun diye purina dog chow mama aldım bir hafta kullanmaya başladık tüy renklerinde matlaşma oldu vede tabağında hiç mama bırakmayan köpek yarısını bırakmaya başlayınca tekrar hills e geçtim. ama sorun gene devam ediyor kuru mama yemiyor bir gün hiç yemese diğer gün biraz yiyor gerisini tabağında bırakıyor. kuru mama dışında tavuk eti filan versek yiyiyor. kuru mama dan vaz geçmek istemiyorum acaba bi rahatsızlığımı var yoksa havalardan mı. gerçi eskişehir öyle bunaltıcı bi sıcak da yaşanmıyor öğle saatleri dışiında . birde kakası sert ve siyaha yakın ve az miktarda yapıyor. sorun acaba nedir ?
Kuru Mama Yememeye B ...
emo
cevabınız için çok teşekkür ederim . 2 gün önce tekrar hills e geçtik . veterinerimiz de tüy değişikliğinden de kaynaklanabileceğini söyledi.. hills e devam ediyoruz .
Tüylerinin Parlaklığ ...
emo
merhaba arkadaşlar ; zeytinin son bir hafta içinde tüyleri matlaştı. eskiden parıl parıl parlıyordu , daha önce Hills mama kullanıyorduk 15 gün önce purina dog chow vermeye başladık acaba mama değişikliği mi tüylerini matlaştırdı bu konuda bilgi ve deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
Tüylerinin Parlaklığ ...
emo
Maşallah çok güzeller bende kırmalık olduğunu düşünmüyorum. düşük bel olmaması AÇK olmadığı anlamına gelmez Showline larda düşük bel workline larda yüksek bel olur bunların ikiside AÇK dır . gönlünüz rahat olsun maşşallah çok güzeller.
Evlatlarım Saflık Aç ...
emo
arka ayaklarının ikisindede çift mahmuz var
Köpeğim Safkan Özell ...
emo
bu sitede yayınlanan bi yazı var , duyurular bölümünde

Alman Çoban Köpeği Irk ve Spor Derneğinden Çok Önemli Duyuru ; 27.Mart.2011 B tipi alman kurtları için Son Tarih !1) Köpek Irkları ve Bilimleri Federasyonu ve ACKISD Derneğinin aldığı ortak kararı neticesinde ACK ırkına mensup köpeklerin Türkiye'de elit bir portföy oluşturduğu ve yeterli çoğunluğa ulaştığı kanaatine varıldığından 27 Mart 2011 tarihinden sonra ACK ırkına ait geçmişi bilinmeyen köpeklerin, yani "B" tipi köpeklerin kayıtları sonlandırılacaktır. Bu tarihten evvel kaydolan köpeklerin hakları saklıdır.2011 Yılında üretim izinsiz doğan Yavrulara Kayıt işlemi yapılmayacaktır.

2) 01.01. 2011 tarihi itibariyle BH-Refakat Sınavını başarıyla geçmemiş , ırk standartları değerlendirmesinden en az "iyi" almamış,TSB(Karakter testini) başarı ile geçmemiş ve HD/ED Röntgen çekimleri olmayan dişi ve erkek köpeklerin üretimi yasal olmayacak ve bu köpeklerin yavruları soykütüğü belgesi ve ACKISD Şeceresi alamayacaklardır.

3) 01.01.2011 tarihi itibariyle Türkiye'de ACK ırkına mensup köpekler sadece ACKISD derneğinin düzenlediği BH imtihanlardan geçer not alabilirlerse, üretim izni verilecektir. Diğer derneklerin imtihan ve yarışmalarına katılan ACK'ların almış olduğu derceler sadece ünvan olarak kullanılabilecektir. 2011'den önceki yıllarda diğer derneklerin düzenlediği imtihanlara katılan köpeklerin üretim izinleri ise saklı olup geçerlidir.

4) 01.01.2011 tarihi itibariyle KIF üyesi ACKISD Derneği üye olmayan ACK sahiperini, Dernek dolayısiyle KIF muhattap kabul etmeyecektir. Dernek üyesi olmayan kimsenin köpeğine soykütüğü belgesi düzenlenmeyecektir. ACKISD derneği ve KİF imtihan ve yarışmalarına katılamayacaklardır.

5) 29 Nisan 2011 tarihine kadar tüm ACK’ler KİF Soykütüğüne 75 .-TL karşılığı Köpek Kayıt işlemini gerçekleştirmek zorundadırlar.

6) Soykütük Belgesi ve Şecere işlemleri : Derneğimiz tarafından verilmiş Şecerelere , KİF Soykütük belgesi çıkartılacaktır. Soykütük belgelerinin ücretleri Derneğimiz tarafından karşılanacaktır. Bundan sonra KIF Soykütük belgelerine ek olarak ACKISD Şecerelerimiz verilecektir.

İlgililere duyurulur.

ACKISD Derneği yönetim kurulu adına, Ahmet KARATAŞ
Irk Sertifikası ?
emo
öncelikle köpeğiniz çok güzel maşallah . her AÇK düşük bel olacak diye bir kaide yok sizi daha iyi aydınlatacak bi yazıyı yayınlayım.Teoman DEMİRTAŞ 'dan alıntıdır.

Öncelikle bu konu hakkında fazla kafanızı karıştırmayacağım.
Alman Çoban Köpekleri evrensel olarak 2 farklı kategori için üretilirler bu kategoriler.

Şov amaçlı üretilen köpekler
“Showline” dahada açarsak Show(Gösteriş)Line(Kandan gelen) Gösteriş+ çalışma özelliklerine sahip köpek
Çalışma amaçlı üretilen köpekler
“Workingline”dahada açarsak Work(iş)Line(Kandan gelen) yalnızca çalışma kategorisinde üretilenler.

Aslında Showline ve Workingline Köpekler aynı kanlardan gelmektedirler 30 yıl kadar önce bu ırka gönül veren insanlar güzelliğe önem verenler, spora ve çalışmaya önem verenler olarak 2ye ayrılmışlardır. böylelikle herkez kendi tipinde ve istekleri doğrultusunda doğru üretim yapmıştır.

Şov amaçlı üretilen köpekler


Genelde düşük bel diye tabir edilen köpekler şov amaçlı üretilen köpekler olan showline alman çoban köpekleridir. Bu köpeklerde bahsi geçen kıçı yere yakın olacak beli düşük olacak, büyük olacak, kafası kocaman olacak, rengi kıpkırmızı olacak söylentileri tamamen yanlıştır.

SV (Almanya’da üretilen Alman Çoban Köpeklerini kayıt altına almakla yetkili kuruluş)
Açkb (Türkiye’de üretilen Alman Çoban Köpeklerini kayıt altına almakla yetkili kuruluş)


Bu derneklerin koymuş olukları ırk standartlarına uygun köpekler üretilmelidir. Şov amaçlı üretilen köpeklerin yalnızca görünümden ibaret olmadığını da hatırlatmak isterim. Showline veya workingline alman çoban köpeklerinin üretilebilmeleri için “kll” denilen sınavı geçmiş olmaları gerekmektedir bu sınavın içerisinde kısaca koruma ve itaat eğitimi vardır diyebiliriz.

Workingline Alman Çoban Köpekleri ise görünümden öte iş yapmaları amaçlı üretilmektedirler.

Koruma , Narkotik, Antiterör, İtaat gibi alanlarda showline köpeklere nazaran 4 kata kadar daha atik ve hızlı öğrenebilme becerileri ve aynı orantıda hiper aktiflik ve istekleri vardır.
Work kanını taşıyan bir köpeğin bu kategorilerde iyi şekilde eğitilebilmesi için iyi bir yönlendirici eğitmene ihtiyacı vardır. Klasik yöntemler ile eğitilen köpekleri eğitmeye alışmış ve bu ırkın genel pozisyonunu bilmeyen eğiticiler bu köpeğin içinde yatan cevheri ortaya çıkaramazlar.

İş kanına sahip Alman Çoban Köpekleri genel olarak siyah ve gri Alman Çoban Köpekleri oldukları görülmektedir. Kahve siyah renklerde olduklarıda seyrek şekilde gözükmektedir genelde kahve ve siyah köpekler mixline'dır. Görünüm itibari ile çok çekici gelmeselerse tabancada bekleyen serseri bir kurşundan farksız hızları vardır ve insanları yaptıkları ile büyüleyebilirler. Workingline Alman Çoban Köpeklerde güzellik pek önemli değildir yeterki standart dışı kalacak bir kusuru olmasın.

Bir köpeğin hangi kandan geldiğini nasıl bilebiliriz?

Buda çoğu zaman rastladığımız bir sorundur , kişinin köpeği bariz şekilde showline “karakteri ve dış görünüşü” olmasına karşın senin köpeğin workingline diye kafa karıştıran insanlara..

Sırf dış görünüşten köpek değerlendirmek işi tam anlamı ile bilmeyen için gerçekten bulaşılmaması gereken bir yanlıştır. öyle ki bilmeden konuşan insanlar , yanlış bilgiler verdiklerinden köpek sahipleri köpeklerini yanlış şekillerde değerlendiriyorlar.

Kan yoğunluğu konusunda tecrübe sahini olmayanlar için en doğru kaynak köpeğin şecere belgesidir. şecere belgesi olmayan bir köpeğin “annesi babası belli olmayan sahibi tarafından veya satılan petshop tarafından bilenmeyen”dünyanın en güzel alman çoban köpeği olsa da saf kan olduğunu hiç kimse ispat edemez. Bu yüzden şecere köpeğiniz hakkında size fikir verecek en birinci kaynaktır.

Anlatımımı bitirmeden;

Mixline diye tabir edilen köpeklerden de bahsetmek istiyorum bu köpeklerin üretiliş amaçları work gibi çalışan şov köpeği üretmekten geçer. Mantık bu kadardır.

Geçtiğimiz son 5 yılda showline Alman Çoban Köpeklerinde fazlası ile güzelliğe önem verilmesi çalışma gücü sorunu olan köpeklerin üremesine sebeb olmuştur bu neden ile üreticiler son 1 yıldır ellerindeki kanlara workingline kanı ilave ederek elindeki köpeklerin soylarında doğabilecek bu kusuru örtmektedirler "kll" almak kaydı ile bu yasaldır.
Irk Sertifikası ?
emo
merhaba ; öncelikle hayırlı olsun . köpeğiniz daha 60 günlük kulaklarının dikilmesi için daha çok erken , Alman Kurtlarımızın kulaklarının tam olarak dikleşmesi yaklaşık 8 ayı bulur seninkiler daha çok küçükler ama genelde 4-5 ay arasında dikleşmeleri gerçekleşir önce bir kulak sonra bir kulak dikleşir bu dönemde dikkat edilmesi gereken ise kulakların kırılmasının önlenmesi bu konuda biz sahiplerin çok çok dikkat etmesi gerekmektedir.Bazı sabahlar uyandığınızda dik olan kullakların düştüğünü görürsünüz panik yapıcak bişi yok .Birde kaliteli premium bir mama kullanıyosan ek vitamin takviyesine gerek kalmıycaktır. Kalsiyum takviyesinide veterinerinin onayıyla vermen daha doğru bence, vitaminlerin orantılı verilmesi önemli fazla calsiyum takviyesi zararlı olabilir burda daha tecrübeli arkadaşlarda yorum yapabilirler , vitamin calsiyum takviyeleri yapacağına bence premium mama kullanmanı tavsiye ediyorum.
Kulaklarını Dikmiyor
emo
Arkadaşlar Zeytin yaklaşık 8 aylık oldu. İlk Kızgınlık dönemi hala gerçekleşmedi . Zeytin bizim ilk köpeğimiz olduğu için tecrübemiz yok . İlk Kızgınlık dönemini nasıl atlatırız hala geçirmemiş olması bir rahatsızlığındanmı kaynaklanıyor. Birde Zeytinde kalça çıkığı olma riski var:dry: , J/D mama kullanıyoruz Veterinerimiz düzelme olasılığı çok yüksek dedi gittikçe iyi durumda olduğunu söyledi ilerleyen yaşlarında çiftleştirmelimiyim yoksa kısırlaştırma daha mı iyi olur.Bu konular ben ve çocuklarım için önemli tecrübesiz olduğumuz ve etrafımızda bu işlerden anlayan ve alman kurdu besleyen hiç tanıdığımız yok bu konular hakkında tecrübelerinize dayanarak bizi bilgilendirirseniz sevinirim. birde daha önce foruma yazmıştım Zeytinin arka bacaklarında çift mahmuz var bunun sakıncası olurmu lütfen bizi bilgilendirin.
İlk Kızgınlık Dönemi
emo
Merhaba öncelikle Hayırlı olsun allah sağlıklı mutlu birliktelikiler versin. Aynı soruyu ben Zeytin için veterinerine sormuştum ve bu soru veterinerden yediğim ilk fırça oldu. Veteriner böyle bi şeyin çok saçma olduğununu bana mı inanacaksın yoksa internette okuduklarınamı diye cevapladı. bunun üzerine ben yaptırmıştım.
Kuduz Aşısı
emo
benim zeytinin göğsündede hala beyazlıklar var
birde zeytinin arka bacaklarında çift mahmuz var . bunun bi sakıncası olur mu aldırmak gereklimi, her alman kurdunda görülürmü bu mahmuzlar ?
Beyaz Leke... Renk D ...
emo
merhabalar verdiğiniz yorumlar için çok teşekkür ederim. sanırım bir ay bi süre geçti ve köpeğimin şimdiki resimleri hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum. herkese çok teşekkür ederim.bu benim ve çocuklarımın ilk köpeği olduğundan her türlü bilgi ve deneyimlerinize ihtiyacım var.


img651.imageshack.us/i/img0968ce.jpg/
img64.imageshack.us/i/img0969nh.jpg/
img845.imageshack.us/i/img0970z.jpg/
img41.imageshack.us/i/img0971ec.jpg/
img96.imageshack.us/i/img0973jf.jpg/
img59.imageshack.us/i/img0974i.jpg/

Yönetim Notu : Lütfen resimlere lik vermek yerine, resimleri mesajınıza ekleyiniz. Nasıl yapacağınızı Sık Sorulan Sorular bölümümüzden öğrenebilirsiniz.
Köpeğim Safkan Özell ...
emo
tşk ederim . bir ay sonra tekrar bi fotoğraflarını yayınlarım
Köpeğim Safkan Özell ...
emo
bu işden anlayan, yorum yapabilcek olan yok mu
Köpeğim Safkan Özell ...
emo
merhaba arkadaşlar . köpeğim 80 günlük, safkan özelliklerini taşıyıp taşımadığını öğrenmek istiyorum. anne babası secereli değil, anne babasını görmedim alman kurdu olduğunu söylediler. çevremde alman kurudundan anlıyan kimse yok bu işin ehli olan sizlerden değerli yorumlarınızı bekliyorum . tşk ederim.Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.

Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.

Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.

Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.

Köpeğim Safkan Özell ...
Daha
Sayfa oluşturulma süresi: 0.56 saniye
Sempati Veteriner Kliniği