Merhaba, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Reklam


Profil ıce

 • ÇEVRİMDIŞI
 • Registered
 • Seviye: Kıdemli Üye
 • Kayıt Tarihi: 31 Ara 2013
 • Son Ziyaret Tarihi: 06 Haz 2014
 • Zaman Dilimi: GMT +2:00
 • Yerel Zaman: 11:15
 • Gönderiler: 28
 • Profil Gösterimi: 1620
 • Konum: İzmir
 • Cinsiyet: Bay
 • Doğum günü: 02 Kas 1989

İmza

Gönderiler

Gönderiler

emo
Emrah Ecenın yazdıklarına kısmi olarak katılıyorum ama dikkat edilmesi gereken bir konu var bu söylenenleri yaparken liderliği kaptırabilirsiniz!!! Buda ileriki süreçler için sıkıntı yaratacaktır. Ayrıca yavrunun şuan dişleri bile yeni çıkmış olması lazım havlamayı yeni yeni öğreniyor olması lazım siz şuan olabildiğince sosyal yetiştirin sonrasında ise köpeğiniz tasmasını takın ve bir arkadaşınızı karşınıza alın köpeğiniz onu kötü bilmesini sağlayın, yani köpeğinizi biraz hırpalasın ve havladığı sırada aferin diyip sevin ki doğru bir şey yaptığını anlasın bunu belli aralıklarla ve farklı kişilerle yapmayı deneyin. (okuduğum ve araştırdığım bilgileri yazdım)
Alman Kurdu Bahçe Ko ...
emo
Yani şu sorduğum soruyu admin cevaplamazsa kimse cevaplamıyacak anlaşıldı...

kopeklerdebeslenme.blogspot.com.tr/2013/05/kuru-mamalar-2-pro-plan.html
Tahıllı Mama Zararlı ...
emo
Merhabalar,

Ben yavrumu Pro Plan Puppy Large Breed Athletic Lamb & Rice mama ile besliyorum fakat bazı forumlarda okuduğum yorumlardan sonra mamadan resmen soğudum diyebilirim yok tahıl olan mamalar zararlıdır araştırmalar sonucu zararlı maddeler bulundu falan filan açıkçası aklımın ilkten çok rahat ettiği ve köpeğimin şuan severek yediği ağız kokusu olmayan dışkısının da normal olarak çıktığı bir mamayı güzel bir şekilde kullanırken bu yorumlar can sıkıcı gelmeye başladı şuan "Taste of the Wild" diye bir mama öneriliyor bu konuda ne diyorsunuz. Aklım gerçekten çok karışmış durumda yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim.

Teşekkürler,
Tahıllı Mama Zararlı ...
emo
Merhabalar,

Dün veterinere gittim iç parazit aşısını yaptırmak için kilosunu tarttılar ve köpeğim 4,5 aylık 14,250 gr. sizce zayıf mı? dışarıda görenler kaburgaları sayılıyor az mı mama veriyorsun diyorlar. ProPlan large atletic ile besliyorum mama paketinin arkasında yazdığı ölçek kadar veriyorum. Acaba mamayı artırmam mı gerekiyor?
K​​öpe​​ğimi Dışarıd ...
emo
Merhabalar,

Sonucu bildirmek istedim ICE ı yine aynı şampuanla yıkadım 2 gün önce ve güzelce köpükleyerek güzelce taradım ettim sonra durularken de aynı şekilde taradım ve güzelce duruladım maşallah tüyleri ışıl ışıl parlamaya başladı hiç bir kepek sorunuda şuan için yok

iyi günler
Yavrumun Tüyleri Kep ...
emo
Merhaba,

Daha oncede yazdığım gibi gun icerisinde yeteri kadar egzersiz yapmadiği icin mamadan kaynakli yag olusumu olabilir veterineriz en doğru mama seçimini yapabilir.

Tuvalet konusuna gelince de şu makaleyi okuyabilirsiniz işinize yarayacaktir. www.almankurtlari.com/alman-kurdu-ansiklopedisi/kopeginiz-tuvaletini-disari-yapmiyorsa.html

Resimlerde de köpeğiniz gerçekten cok hoş çok güzel

Sağlıkla büyüsün,
Alman Kurdum Geceler ...
emo
Merhabalar,

Merak ettiğim bir konu var ne kadar doğru bilemiycem ama köpeğimi barınağa götürsem oradaki en sakin köpeğin yanına koysam 15-20 dk yada alışıncaya kadar gerekirse gün boyunca orda kalsa kendine güveni daha çabuk gelir mi acaba? yoksa çok mu zararlı olur onun için

teşekkürler,
K​​öpe​​ğimi Dışarıd ...
emo
Merhabalar,

Ne kadar hafta sonları gezdirseniz de köpeklerimiz büyük ırk olduğu için günlük yürüyüşlere ve bir takım egzersizlere ihtiyacı vardır köpeğinizin alanı da koşturmak için yeterli gelmiyorsa köpeğiniz enerjisini atamıyor ve bu huzursuzluğunu da size havlayarak bildirmek istiyor. En az 45 dk yürütmeye çalışın akşamları okuldan geldiğinizde yürütün faydalarını göreceksiniz.

Çekme sorununa gelince okuduğum bir kaç makalelerden yola çıkarak köpeğinizi sürekli sol tarafınızda yürütün (köpekler komutları daha iyi algılamaktadır) ve gezdirme kayışını serbest bırakmayın diz hizanızda tutun 15 - 20 adım attıktan sonra yön değiştirin ve ödül mamasından verin tekrar 15 - 20 adım yürüdükten sonra yine yön değiştirin ve yine ödül mamasından verin bunu sık sık yapın 1 hafta tekrar yaptıktan sonra köpeğiniz yanınızdan ayrılmamayı öğrenecektir. (ilk çalışmalarınızda ödül mamasını bol bol verin sonra düşürmeye başlayın)

Bir diğer konuda köpeğinizle fazla ilgilenemiyorsanız ve gerekli günlük egzersizleri yaptıramıyor sanız mamaya dikkat edin kuzu etli mamalar proteini çok yüksek olduğu için ve enerjisini de yeteri kadar atamadığından dolayı yağlanma problemi yaratabilir buda ileride sizin için sıkıntı yaratır somonlu ve tavuklu gibi mamalar kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Sağlıkla Büyüsün,
Alman Kurdum Geceler ...
emo
Merhabalar,

Şoklu tasma kullanımı hakkında yorum yapamayacağım ama köpeğinizin havlamasi yeteri kadar egzersiz yaptiramamanizdan olabilir yeteri kadar oyun oynamıyor ve gezdirmiyor olabilir misiniz? Köpeğinizi hergün en az 45 dk yürütmeniz gerekiyor.
Alman Kurdum Geceler ...
emo
Merhabalar,

Öncelikle vermiş olduğunuz değerli bilgiler için çok teşekkür ediyorum, Ice ı henüz 1 kere yıkadım onun dışında 2 günde bir hatta bazen 3 günde bir tarıyorum taradıkça da kepekler daha çok ortaya çıkıyor veterinerimin verdiği şampuanı kullanıyorum. fakat bi kaç sitelerden ve forumlardan okuduğum yazılar üzerine (marka vermek ne kadar doğru bilemem ama umarım yasak değildir) dermaleen adında şampuan öneriyorlar sanırım bizim problemimiz şampuan değiştirip tekrar yıkayacağım.

ilginiz için teşekkürler,
Yavrumun Tüyleri Kep ...
emo
Merhabalar,

4 aylık yavrumun tüyleri kepek doldu taradıkça daha çok çıkıyor ne yapmam gerekiyor? Veterinerimin verdiği "animology puppy love" şampuanı kullanıyorum ve şu ana kadar bir kere yıkadım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
Yavrumun Tüyleri Kep ...
emo
Merhabalar,

4 aylık yavrumu gezdirmek için dışarı çıkardığım da önceden yürümüyordu şuan o problemi kalmadı arada bi dursana sonra tekrar yürüyoruz bunun zamanla geçeceğini düşünüyorum. En büyük problemim haline gelmeye başlayan bir sorunum var yavrumu dışarıda gezdirirken köpek sahipleri de olsun bayılarak yanına geliyor ve seviyor kendini de sevdiriyor burada hiç bir sıkıntı yok fakat pug cinsi olsun, golden cinsi olsun, ufak beyaz terrier cinsi olsun yani orta ırk küçük ırk köpeklerle hatta hiç bir köpekle tanışmak istemiyor kaçıyor hemen kucağıma atlıyor karşı tarafın köpekleri hiç havlamıyor yani korkutmuyor sadece koklayarak geliyorlar ama bizimkisi hemen kaçıyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim?

şimdiden teşekkürler
K​​öpe​​ğimi Dışarıd ...
emo
Merhabalar,

Cevabınız için çok teşekkür ederim artık dışarıda gezdirirken de ekstra bir sabırla yürümek gerekecek. Tekrar çok teşekkür ederim inşallah dediğiniz gibi zamanla bu davranışı düzelir.

Bu arada oğlumun son fotoğrafını da koymak istedim.
K​​öpe​​ğimi Dışarıd ...
emo
Merhabalar,

3 aylık yavrumun aşıları bitti ve dışarı çıkarmaya başladım ama yavrum yeri koklamaktan ve sürekli yerden bir şeyler yeme isteği yüzünden dışarıda yürüyemiyoruz çok fazlada çekiştirmek istemiyorum. Bu durum mutlaka sizlerinde başına gelmiştir bu problemi nasıl aştığınızı paylaşırsanız çok sevinirim. Birde bu konudan hariç yavrumu 1 ay sonra annesinin yanına götürdüm 1 gün onunla bırakıp güzel bir vakit geçirmesini istemiştim fakat nedendir bilmiyorum ama annesi yavrusunun üstüne atladı tasmasından tutulmasaydı yavrusunu parçalayacaktı resmen doğal olarak yavrum da arkama saklandı ve annesi hiç uslanmadı bu durumda yavrusunu unutmuş mu oluyor anne?

İyi Günler
K​​öpe​​ğimi Dışarıd ...
emo
Merhabalar,

www.almankurtlari.com/alman-kurdu-ansiklopedisi/alman-kurdu-beslenmesi-ve-mama-tercihleri-hakkinda-genel-bilgiler.html burada yazan bir bilgiyi paylaşmak istedim incelerseniz işinize yarayacak bir kaç bilgi bulabilirsiniz.

Köpeğim kuru mama yemiyor söylemi ve çıkarımı da yanlıştır. Köpeğinizi bir çocuk gibi görmelisiniz. Bir çocuğun önüne ıspanak ve hamburger koyduğunuzda, çocuğunuz hamburgeri tercih edecektir. Bunu sürekli hale getirdiğinizde, sadece ıspanak koysanız bile, çocuğunuz hamburgeri bekleyecek ve bunun için gerekirse 2 gün aç kalabilecektir. Köpeğiniz için de böyle düşünmelisiniz ve mama dışında herhangi bir yemek, tatlı vs. doyurma, besleme amacıyla vermemelisiniz. Bir öğün mama, bir öğün yemek şeklindeki beslemelerde de bir süre sonra köpeğiniz mama yememeye başlayacaktır. Tabiki tadımlık olarak, çok az miktarlarda, iyi birşey yaptığında farklı bir besin maddesi verebilirsiniz ancak bu hiç bir zaman öğün olarak verilmemeli, sürekli hale getirilmemelidir.

Mutlu Günler
Alman Kurt Köpeğim K ...
emo
Merhabalar,

Bu benim için çok yararlı bir bilgi oldu çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

iyi akşamlar,
Beslenme Miktarı
emo
Merhabalar,

Ice benim ilk yavrum suan 70 günlük ve bakması gerçekten çok keyif verici acaba yanina bir dişi alsam sizce bir kıskançlık yapıp zarar verirmi yada herhangibir eksisi olurmu? Yoksa gelişiminde ve davranışında olumlu yönde etkileşim olurmu
Ice 'ın Yanına Bir E ...
emo
admin yazmış:
Eğer kuru mama ile besliyorsanız ve hekiminizin önerdiği bir mama kullanıyorsanız, mamanızın yanında ölçü kabı verilir. Mama üzerinde yazan ve hekiminizin önerdiği ölçü miktarları ile net besleme yaparsınız.

Yine kuru mama kullanıyorsanız ama marketten vs. aldıysanız, bunların üzerinde de yaşına göre yiyeceği günlük mama miktarı yazmaktadır.

Eğer mama değil ev yemeği ile besliyorsanız bu konuda bir bilgi veremiyorum maalesef çünkü doğru oranı tutturmanız zaten imkansız. Özellikle gelişimini tamamlayana kadar kaliteli bir kuru mama ile (Hekiminiz önerecektir.) beslerseniz çok daha erişkin, doğru boyutlarda bir kurdunuz olacaktır.

Mama seçimi ile ilgili ansiklopedi bölümümüzde bulunan www.almankurtlari.com/alman-kurdu-ansiklopedisi/alman-kurdu-beslenmesi-ve-mama-tercihleri-hakkinda-genel-bilgiler.html konuyu da okuyabilirsiniz.

Sağlıkla büyüsünMerhabalar,

Bişiy sormak istiyorum ICE ı ben pro plan mama ile besliyorum paketinde 2 aylik için 65-115 yazio bu miktar almasi gereken gunluk toplam miktarmi yoksa tek seferlik verilmesi gereken miktarmi eger tek seferlik verilmesi gerekense günde kaç öğün ile beslemeliyim

Ben şuan çalıştığım için sabah 8 akşam 8 olarak besliyorum... ve tek seferde olcu olarak 65 veriyorum.. bilgilerinizi bekliyorum

Iyi akşamlar....
Beslenme Miktarı
emo
Merhabalar,

Ben ICE ı proplan somonlu ile besliyordum henuz 70 günlük şimdi maması bitti yine proplan alıyorum fakat kuzu etli sipariş verdim ve yarindan itibaren kuzu etlisine geçiyorum yani diyeceğim şu ki somonluya bayılıyordu tavsiye ederim
Sizce Hangi İçerikli ...
emo
Merhabalar,

Yine ben diye başlamak istiyorum şimdi ICE daha 65 günlük olmasına rağmen "OTUR" komutunu öğrettim tabi ki dikkati dağılacağı alanlarda bunu uygulaması biraz zor oluyor ama yinede uyguluyor. Benim merak ettiğim bir kaç bir şey var şimdi öncelikle yavrum sadece benim dediğimi yapması için yani diğer arkadaşlarımda "OTUR " dediği zaman arada bir oturuyor bunun önüne nasıl geçebilirim.

Bir diğeri ise eğitimde bir sıra var mıdır? otur komutundan sonra hangi komut öğretilmelidir bunun belli bir sırası vardır diye düşünüyorum bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

saygılarımla,
Alman Kurduna Özel M ...
Daha
Sayfa oluşturulma süresi: 0.29 saniye
Sempati Veteriner Kliniği