Merhaba, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Reklam


Profil haytuch

 • ÇEVRİMDIŞI
 • Registered
 • Seviye: Yeni Üye
 • Kayıt Tarihi: 11 Ağu 2014
 • Son Ziyaret Tarihi: 15 Oca 2016
 • Zaman Dilimi: GMT +2:00
 • Yerel Zaman: 02:17
 • Gönderiler: 1
 • Profil Gösterimi: 683
 • Konum: Bilinmeyen
 • Cinsiyet: Bilinmiyor
 • Doğum günü: Bilinmiyor

İmza

Gönderiler

Gönderiler

emo
Öncelikle Kırgızistan'dan imkansızlık ve çaresizliğin içinden herkese selam ve sevgiler...
6 aylık,soy ağacı hatırı sayılacak sağlamlıkla olan bir Alman kurdum var.Aldığım yerde bakım şartları çok kötüydü.4 yavrunun sonuncusu olan Mozart yaşına göre bayağı zayıf,50 mt2 yerde 5 ayını hemen hemen hareketsiz şekilde geçirmiş bir köpekti. Mozartı alır almaz vet.e götürdüm ,gözünde akma ,saniyede 2-3 nefes alış veriş ile bazen belki 4 kere,ön ayaklarında kalsiyum eksikliiğinden dolayı koordinasyon bozuklukları olduğunu söyleyerek bir kaç iğne ve antibiyotik tedavisi başlattı..Yani sizlerin anlayacağı Mozart bakımsızlıktan dolayı çok değilse de kötü durumdaydı...
Neyse vet.in verdiği antibiyotik bitti..kalsiyum devam ediyor..Günde zorla da olsa 3 öğün kuru ve konserve mama takviyeli olarak besliyorum..Ve yavaş yavaş idmanlara başladım..Bisiklet ile 10 km hız ile günde yarım saat koşuyorduk. İki gün önce eve arka sol ayağında aksama olduğunu farkettim,sabah başlayan ayağında ki problem akşama doğru iyice arttı..Sabah 3 veterinere götürdüm.Koydukları tanılar akıl alacak gibi değildi ben de bu yüzden sizden akıl ve yol göstermenizi rica ediyorum..
1.Doktor koltuğundan kalkmadan mozarta size yemin olsun ki dokunmadan kalça çıkığı olduğuna karar verdi..Röntgen cihazı olmadığı gibi kimin çektiğini bile bilmedğini söyledi.
2.Doktor şükür ki röntgen çeken birilerini biliyordu röntgen çektirdi ayağını sadece incittiğini önemli bişey olmadığına karar verdi.Fakat bahsi geçen diğer semptomlar yüzünden Mozartın mide problemi olduğunu ve sebebinin sadece(markasını bile sormadan) "KURU MAMA " olduğunu söyledi...Kasaptan inek ayağı alıp haşlayıp vermemi kesinilkle kuru mama vermemem gerektiğini söyledi( Aklımı kaybedecektim)
3Doktorum Türkiye'de yaşarken diğer köpeğimin veterineri olan doktoru aradım ( İki tane köpeğim var).Telefon il arayıp durumları anlattım..Kalp kurdundan şüphelendi..bir çok test yaptırmamı istedi fakat bunların hiç biri mümkün değil.Burası tamamen 3 bile diyemeceğim 5. belki 6. dünya ülkesi ..Sağlık sektörü insanlar için içler acısı durumdayken benim zavallı bir köpek için bu testleri yaptırabilecğeim bir yeri bulabilmem çölde denizi aramak gibi bişey olurdu herhalde...

Bu kadar uzun uzadıya yazdığım için sizlerden çok ama çok özür dilerim fakat elimden gelen bişey yok..Tüm tavsiyeleriniz,önereceğiğiniz ilaç isimleri veya başınızdan böyle bişey geçtiyse bana yol göstermenizi rica ediyorum...
Mozart ta olan problemler....

1-Ayakta aksama,problem patide,doktor dokununca tepki verdi..Röntgen çekildi,kırık yok. Dinlenmesi tavsiye edildi.
2-Çok hızlı nefes alıp verme...Kalbi dinlendi,normal olduğu söylendi.Problemin miğdeden kaynaklı olduğu söylendi.(Mamadan dolayı)
3-Uykusuzluk ...En fazla 5-10 dakika bir yerde uzandıktan sonra yer değiştiriyor...Büyüdüğü için yani erkek olduğu için yapıyormuş !!

Tüm cevaplarınız benim için çok değerli olacaktır..Selam ve sevgi ile....
Arkadaşlar Yardımlar ...
Daha
Sayfa oluşturulma süresi: 0.20 saniye
Sempati Veteriner Kliniği