Merhaba, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Reklam


Profil DERDİÇOK

 • ÇEVRİMDIŞI
 • Registered
 • Seviye: Kıdemli Üye
 • Kayıt Tarihi: 05 Nis 2011
 • Son Ziyaret Tarihi: 29 Nis 2011
 • Zaman Dilimi: GMT +2:00
 • Yerel Zaman: 17:20
 • Gönderiler: 20
 • Profil Gösterimi: 3106
 • Hakkımda: EĞİTİM ŞART!!!
 • Konum: Bilinmeyen
 • Cinsiyet: Bay
 • Doğum günü: Bilinmiyor

İmza

Gönderiler

Gönderiler

emo
Mama'nın içeriği nedir? besin değerleri % leri paketin üzerinde yazar.maddi durumunuz yoksa söyleyecek birşey yok.ama alman çoban köpekleri nin et yemeleri önemlidir.keşke elinizden gelsede konserve ile besleyebilseniz.
Sizce Ekonomik Mamay ...
emo
Köpeğinizi daha fazla gezdirmeye çalışın.onun yanında biraz daha fazla zaman geçirmek ona ilgi göstermek iyi gelecektir.
EĞİTİM
emo
bu havuç konusunu ben de biryerlerden duydum ama işe yaradığına emin değilim.ayrıca havuç göz enfeksiyonlarına birebir geliyor.
Alman Kurdu Tüylerin ...
emo
Eğer bulabilirseniz keçi sütünü inek sütüne tercih ediniz.
Yavru Alman Kurdum H ...
emo
Ben bir ordu lu olarak ilk mesajı açmanın gururu içerisindeyim.maalesef çalışma şartları nedeni ile bursa da ikamet ediyorum.
tüm karadenizliler ve tüm forum arkadaşlarıma merhaba..

:pinch: Yönetim Uyarısı! Buraya tıklayarak okuyunuz.
Ordu.. Karadeniz 'in ...
Kategori: Karadeniz Bölgesi
emo
erkek olsun dişi olsun alman kurtları geç gelişen bir ırk oldukları için 16 ayına kadar yavru kabul edilirler.ama maşallah oğlunuz 13 aylık olmasına rağmen gelişimlerini tamamlamış gibi görünüyor 40 kg 66 cm boy. çok iyi. ben hemen eşleştirmemenizi tavsiye ederim.bundan sonrası size kalmış.saygılar.
Erkek Alman Kurdunun ...
emo
evet virüs ailesi bayağı geniş.
ayrıca köpeklerde deri altında tümör oluşturan virüsler arasında poxvirus da yer almakta bunu hafızalarda saklayalım.
saygılarımla.
Yeni Alınacak Yavru ...
emo
g-o-k-h-a-n yazmış:
ben istanbuldayım...nasıl gelecek...secere önemli degıl alman kurdu cizgılerı tasısın kafi...ucrettede anlasılır...tesekkur ederım


bi arkadaşımda yavrular var.bildiğin alman kurdu ama bu ince püf noktaları bulamazsın.

kuyruk uzunluğunda 3-5 cm kısalık olabilir.bel yeterince düşük olmayabilir.geri kalan kısımları rengi kulakları tüyleri herşeyi alman kurdu.
Merhaba, Yavru ya da ...
emo
ADMİN' inim söylediklerine katılıyorum.çünkü köpeklerimiz 16 ayına kadar gelişimlerini tamamlamamış oluyorlar özellikle kemik gelişimi. 2.kızgınlıkta kesinlikle eşleştirmeye çaba gösterin,yoksa birdaha köpeğiniz ürogenital kısımda şişme ve kanama olsa dahi çiftleşmeyebilir.çiftleşşe dahi yavru alamama gibi sorunlar kendini gösterebilir. saygılarımla..
Kızıma Eş Arıyorum
emo
İnek sütüne su katmak kesinlikle yanlış bir davranıştır.lütfen sakınınız..

Köpek sütü inek sütünden kuru madde,protein yönünden 2 kat daha zengindir.köpek sütünün enerji değeri 1210 kcal/litre İKEN inek sütü 750 kcal/litre dir.!

Köpek sütü B1 vitamini dışında Bgrubu vitaminler yönünden inek sütünden 10 kat daha zengindir.

Basit bir uygulama olarak 1/4 litrelik inek sütüne 1 yumurta sarısı ve 1 kahve kaşığı glikoz ilave ederek bunu köpek yavrularına verebiliriz.

saygılarımla......
Yavru Alman Kurdum H ...
emo
Hacavera61 yazmış:
Msniz varmı acabaaramıza hoş geldiniz..

sorunlarınızı özel mesaj (msn) gibi değilde burada bizimle paylaşırsanız sizin ve bizim gibi arkadaşlarada bazı konularda deneyimlerimizle yardımcı olmuş oluruz.

saygılarımla.
Selamün Aleyküm
Kategori: Herkese Merhaba
emo
admin yazmış:
DERDİÇOK yazmış:
yanlışım yoksa bu papovavirus hastalığı demeden önce: siz bir an önce parazit hapının çeyreğini verin.15 gün sonra diğer çeyreğini verin. geçmiş olsun.hapın fiyatı 4tl..


Sayın DERDİÇOK;

Çok hatalı bir tanı. Parvovirüs ile uzaktan yakından alakası yok. Gençlik hastalığı olarak bilinen bu hastalıkta, kanlı ishal, kusma, yoğun halsizlik ve sonunda ölüm olur. Göbek kısmındaki bir fıtıktan parvoyu nasıl çıkarttığınızı anlayamadım.

Ayrıca lütfen veteriner hekimi değilseniz ilaç isimleri vermeyiniz, ilaç tavsiyeleri yapmayınız. İnsanları yanlış yönlendirmeyiniz. İnsanların kendi kendilerine parazit hapları kullanmaları doğru değildir. Deagles48 veteriner hekimine gidecek, veteriner hekiminin yönlendirmeleri doğrultusunda gerek parazit tedavilerini, gerekse aşılarını yaptıracaktır.

İyi niyetinizi ve yardımcı olma düşüncenizi anlıyor ve taktir ediyorum ancak lütfen veteriner hekimi değilseniz ilaç tavsiyesi yapmayınız.

Saygılar


SAYIN hocam. PARVOVİRUS demedim. PAPOVAVİRUS olabilir dedim. 45-50 nm büyüklüğünde DNA virüsleridir.siğil hastalığıyla siğil olarak baş gösteren bu hastalık yerini daha sonra tümörlere bırakırlar.ben resimdeki tümör şeklini görünce tahmin yürüttüm. saygılarımla....
Yeni Alınacak Yavru ...
emo
lena yazmış:
kızım lena 9 aylık safkan alman kurdu izmir bergamada. erkek iyi cins alman kurdu eş arıyoruz duyurulurr9 aylık yavrunuzun kızgınlık belirtileri varmı? ürogenital kısımda şişme vede kanama gibi.
Kızıma Eş Arıyorum
emo
yanlışım yoksa bu papovavirus hastalığı demeden önce: siz bir an önce parazit hapının çeyreğini verin.15 gün sonra diğer çeyreğini verin. geçmiş olsun.hapın fiyatı 4tl..
Yeni Alınacak Yavru ...
emo
iskaya69 yazmış:
merhaba arkadaşlar . köpeğim 80 günlük, safkan özelliklerini taşıyıp taşımadığını öğrenmek istiyorum. anne babası secereli değil, anne babasını görmedim alman kurdu olduğunu söylediler. çevremde alman kurudundan anlıyan kimse yok bu işin ehli olan sizlerden değerli yorumlarınızı bekliyorum . tşk ederim.
köpeğinizin kulakları yaşına göre olması gereken özellikte onda şüpheniz olmasın.6.aydan sonra dikilmeye başlar. arka ayaklarında kaç adet tırnak var yazarsanız yada ayak bileği ile tırnakların bulundugu kısmın resmini ekleyebilirseniz dahada yardımcı olabiliriz.
Köpeğim Safkan Özell ...
emo
bu renk konusunda ben çoğu kez kararsızlığa düşüyorum.3 aylık bir yavru kıpkızılken 1 yasına geldiğinde açık sarı renge dönebiliyor.
acaba bunun beslenmeylemi bir alakası var diye düşünmüyor değilim.daha önce bu sarı renkten dolayı 2 köpeğimi değiştirmek zorunda kaldım.şu anda kızıl rengi tutturdum çok şükür.
Alman Kurdu Tüylerin ...
emo
arkadaşım ucuza var ama scr yok.
Merhaba, Yavru ya da ...
emo
1 yaşından sonra pek bir eğitim verileceği söylenemez .admin'in dediği gibi temel itaat eğitimleri gibi v.s. köpeğe öğretilmemişse bu yaştan sonra biraz zor.
ama karamsarlığa düşmeyin.zamanınızı onun yanında geçirmeye çalışın.bol bol gezdirin.gezerken onunla konuşun.kaldırımlara çıkarken çık komutu verin.v.s. gibi. bu şekilde biraz daha iyi bir konuma getirebilirsiniz..saygılarımla..
Eğitim
emo
MRB arkadaşlar. ben bursa karacabey'de yaşamaktayım. 2007 yılından bu yana alman çoban köpeği beslemekte kendi çapımda üretmekte ve de satmaktayım.
Bursa
Kategori: Marmara Bölgesi
emo
site hayırlı olsun. işallah bu site sayesinde güzel dostluklar kurulur. kişiler biribirilerine deneyimleriyle faydalı olurlar. 2007 yılından bu yana alman çoban köpeği besleyicisiyim.herkese selamlar...
Bursa 'dan Selamlar
Kategori: Herkese Merhaba
Daha
Sayfa oluşturulma süresi: 0.32 saniye
Sempati Veteriner Kliniği