Merhaba, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Reklam


Profil berat71

 • ÇEVRİMDIŞI
 • Registered
 • Seviye: Aktif Üye
 • Kayıt Tarihi: 28 Eki 2014
 • Son Ziyaret Tarihi: 21 Ara 2014
 • Zaman Dilimi: GMT +2:00
 • Yerel Zaman: 03:27
 • Gönderiler: 4
 • Profil Gösterimi: 707
 • Konum: Bilinmeyen
 • Cinsiyet: Bay
 • Doğum günü: 15 Eki 1979

İmza

Gönderiler

Gönderiler

emo
iyi günler diyeceğim fakat benim için hiçiyi bir gün olmadı. arkadaşlar malesef dün akşam 1 yaşındaki paşama sokakda benim hatamdan dolayı az enerjisini atsın diye dolaştırmaya cıktığım esnada bir arac tarafından çarpıp kaçtılar. köpeğimi kucağımda eve kadar taşıdım . sol arka ayağına basamıyor sağ arka ayağının içi eklem oynar yeri derisi avuç içi kadar derince yaralandı ve oynar ayak diski acık vaziyette.akşam kanaması coktu. gazlı bezle sarayım dedim bana dokundurtmadı acısından. yemin olsun cocuğuma carpmış gibi oldu gözümün içine bitr bakıyor valla ağlaya ağlaya bittim. gece olduğu için veterinere götüremedim. sabah veterinere götürdüğümde bana mavi bir sprey verdi röntgen yokmuş çektiremedim. boynundan yavaşca çektiğimde akşasayan ayağına basarak yürüyoır. ACABA ayağında kırık varmıdır. derisi kalmadığından dikemedi. antibiyotik ağrı kesici . bunu sabah akşam acık yarasına sık. ve yaraya sıkınca iyileşir dedi. spreyi sıktığımda mavi bir renk alıyor yarası. ayrıca hayvancağızım ne yemek yiyor ne içiyor. acaba ben ne yapabilirim.ac susuz yatıyor.başka tavsiyesi olan varmı. aracın plakasını aldım 2 saat arayıp gece kapı kapı gezerek carpan adamı buldum. trafik sigortası veteriner masraflarını karşılıyor dediler. kimiside hayvanı serbest bıraktığın için suçlu sensin karşılamaz diyor.
lütfen acil bilgilerinize ihtiyacım var.
:(((( PAŞAMA ARABA C ...
emo
arkadaşlar formdaki konuları araştırdım ve cvp bulamadım yada gözden kaçırdım.
benim paşam 1 yaşında ve esasen köpek bakımı hakkında da hiç bir bilgim yok. sormak istediğim şu an bir arkadaşım kendi dişi alaman kurt ile eşleştirelim diyor bende terettütteyim daha genç diye. acaba çiftleştirir sem sorun olurmu köpeğime. diğer soru ise ben köpeği alalı 1 ay oldu. ve köpeği o kadar seviyorum ki valla dışarıda yağmur yağsa hava soğusa üşüyor mu durki kafama takıyorum. aşılarını kendim yapıyorum veterinere gittim bu zaman kadar hiç aşısı yok dedim bana 1 ay önce 1 .karma iğnesi verdi yaptım. dün de 2 nci karmayı yaptım. 15 gün sonrada kuduz yapalım dedi. acaba benim herhangi yapacağım aşı falan varmı. yada bahsettiniz parazit den bahsediyonuz. boynuna birde bit pire tasması aldım fakat paşamı kaşınırken görüyorum faydası olmuyormuki o aldığım tasmanın.
Paşa 'm Hakkında Yor ...
emo
Köpeğimin herhangi bir FCI a üye kinoloji kurumundan şeceresi yok. ( B Tipi Kayıt)
Köpeklerini ilk defa kayıt altına almak isteyen köpek sahipleri (köpekleri Federasyona üye Irk derneklerine mensup ırklardan ise bu derneğe üye olmaları gerekmektedir.Üye olmak istemedikleri takdirde kayıt ücretini 4 kat fazla olarak öderler.) köpeklerini bulundukları şehirde veya yakın yerdeki kayıt yetkilisine veya ilgili hakeme g..ürerek inceletmeleri ve kayıt evrakı tanzim ettirerek kayıt ettirebilir. Kayıt esnasında veteriner hekim tarafından takılmak üzere köpeğin kimlik numarası olacak bir chip teslim edilir. Kayıt yetkililerinin isimlerini ana sayfada,hakem listesini hakemler bölümünde bulabilirsiniz.

Köpeğimi kayıt ettirirken ne kadar ücret ödeyeceğim ?

Kayıt ücreti 75.- TL
Şecere Belgesi 25.- TL
Chip Ücreti 25.- TL
Toplam 125.- TL

Köpeğimin FCI üyesi bir kinoloji kurumundan Export şeceresi var . (A Tipi Kayıt)
Eğer köpeğiniz FCI ya da FCI tarafından tanınan bir kuruluşa ait şeceresine sahipse ve köpek sahibi köpeğini KIF’a kayıt ettirmek isterse Export şecere ile asıl şecerenin fotokopisi ve aslı ile birlikte kayıt için başvurur, köpek KIF soy kütüğüne kayıt edilir ancak KIF şeceresi verilmez, orijinal şecerenin üzerine kayıt numarası yazılır ve fotokopi ve diğer kayıt belgesi KIF dosyalarına kaldırılır.

Köpeğimi kayıt ettirirken ne kadar ücret ödeyeceğim ?

Kayıt ücreti 75.- TL
Chip Ücreti 25.- TL (Eğer köpek de yok ise)
Toplam 100.- TL

Köpeğimi kayıt ettirdim ne olacak ?

Köpeğinizi KIF e kayıt ettirmekle köpeğiniz için bir “şecere belgesine” sahip oldunuz.Aldığınız belge FCI ‘ a (Uluslar arası Kinoloji Federasyonu) üye 86 ülke ile birlikte İngiltere ve ABD de tanınan bir belgeye sahip oldunuz. Bundan sonra köpeğinizi üretmek istediğiniz takdirde KIF in düzenlediği bir Irk yarışmasında hakem değerlendirmesinde veya kayıt esnasında bir hakeme değerlendirme yaptırarak ilgili Hakem’ den en az “İYİ” notu alması gerekmektedir.

Köpeğimi eşlemek ve şecereli yavrulara sahip olmak istiyorum ne yapmak gerekir ?

Erkek köpekler en erken 18 ay,dişi köpekler de en erken 15 ay sınırını tamamlamadan çiftleştirilemezler.
Dişilerde en sık 12 ayda bir yavru alınabilir,erkek köpekler aynı sene içinde en çok 6 kez eşleşebilir.
Erkek köpeklerde eşleşme yaş sınırı 8 (sekiz),dişi köpeklerde 7 (yedi) dir.
Bütün bu şartlara uyduktan sonra sıra köpeğinizi eşlemeye geldi.Yine KIF kayıtlı bir köpek ile eşlemeniz gerekmektedir.
Eşleşme Anlaşması Yapacaksınız. KIF soy kütüğüne kayıtlı iki köpek eşleştirilmek istendiğinde sahipleri tarafından doldurulan bir belgedir ve 4 kopya halinde bulunur. Üzerinde erkek ve dişi köpeklere ait bilgiler ve sahiplerinin yavru paylaşımı konusundaki anlaşmalarını içeren yazılar ve imzaları vardır. Bir kopyası erkek köpek sahibinde, biri dişi köpek sahibinde kalır, biri ilgili ırk derneğine ve sonuncusu da KIF ’a yollanır.

Yavrular doğdu ne yapacağım ?

Doğum Teyit Formu Düzenlenecek . Eşleşme anlaşması yapılan köpeklerin doğum tarihinde dişi köpek sahibi yetkili ırk derneğini ya da federasyonu arayarak doğumu bildirir. Yetkili kişi ilk bir hafta içinde yavruları ana altında görmek için gider ve her bir yavruyu inceleyerek özelliklerini, renklerini,cinslerini,adlarını​ ve işaretlerini yazar. Daha sonra 8. hafta içinde tekrar gider ve incelemeyi tekrarlayarak köpeklere çip takar ve tüm bu bilgileri Doğum Teyit Formuna ikinci kez işleyerek KIF ’a yollar ,yavrulara KIF şeceresi düzenlenerek dişi sahibine yollanır.

Yavrulara ne isim koyacağım ?

Üretici yavrulara ilk üretimden itibaren Alfabetik sıradan başlayarak her batın için aynı harf den başlayan isimler koyar.

A Tipi Kayıt Nedir?

A tipi kayıt demek köpeğin en az 3 kuşak soy ağacını gösteren bir belgeye sahip olduğunu gösteriyor olması anlamına gelir.

B Tipi Kayıt Nedir?

Eğer köpeğin 3 kuşak öncesi ebeveynlerini gösteren bir belgesi yok ise ve köpek saf ise bu köpek ırk olarak kayıt edilir ve köpek için B TİPİ denilen yani 3 kuşak bilgilerini değil de sadece kendi bilgilerini gösteren bir şecere hazırlanır. Bu ve bunun gibi köpeklerin eşleşmesiyle 3 kuşak sonra yavrular şeceredeki boş yerleri doldurmuş olarak A TİPİ şecere almaya hak kazanmış olurlar.KIF Banka Hesap Bilgileri


Köpek Irkları ve Köpek Bilimleri Köpek Kayıt Ve Batın Kayıt Hesabı

Banka : İş Bankası – Perpa Şubesi – İstanbul.
Müşteri Numarası : 180941540
Hesap Adı : KÖPEK IRKLARI VE KİNOLOJİ FD.
Hesap no : 1188 469100
IBAN no : TR200006400000111880469100
KİF - Köpeğimizi KİF ...
emo
slm herkese merhaba forumun acemisiyim acaba paşam safkanmı kırmamı hediye geldi yorumlarınızı bildirirmisiniz lütfen

tüm hayvan dostlarına selam
Paşa 'm Hakkında Yor ...
Daha
Sayfa oluşturulma süresi: 0.56 saniye
Sempati Veteriner Kliniği