Merhaba, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Reklam


Profil admin

 • ÇEVRİMDIŞI
 • Super Administrator
 • Seviye: Forum Yöneticisi
 • Kayıt Tarihi: 29 Ara 2010
 • Son Ziyaret Tarihi: 18 Şub 2017
 • Zaman Dilimi: GMT +2:00
 • Yerel Zaman: 17:54
 • Gönderiler: 389
 • Profil Gösterimi: 4430
 • Hakkımda: AlmanKurtlari.com
 • Konum: Türkiye
 • Cinsiyet: Bay
 • Doğum günü: 31 May 1982
Gönderiler

Gönderiler

emo
Mamanızın üzerinde günlük vermeniz gereken miktarlar yazmalıdır. Bu miktarları aşmayın. mmertcakmak 'ın dediği gibi 1 yaşına kadar günde 2 öğün verebilir, sonrasında tek öğüne düşürebilirsiniz.

High Premium bir mama kullanırsanız, paketle birlikte veterineriniz size ücretsiz ölçü kabı da verecektir, günlük vermeniz gereken miktarları da net olarak belirtecektir.

Keyifli paylaşımlar
Mama Miktarı
emo
Tamamen değişkendir. İlden ile, veterinerden veterinere, klinikten kliniğe ve köpekten köpeğe göre değişir.

Aşılar genellikle benzer fiyatlıdır ancak parazit tedavilerinin fiyatları çok farklıdır. Kullanılan aşı markası, ilaç markasına göre de değişir fiyatlar. Uygun fiyata yapan veteriner en iyisidir veya bir başka veteriner pahalı yapıyor diye bir yargıya varmak doğru değil. Biri Pfizer yapıyordur, biri kelev yapıyordur. Biri büyükbaş ilacının dozajını düşürerek parazit tedavisi yapar, bir diğeri drontal kullanır.

Fiyatlar da önemlidir ama önceliğiniz hekiminizin bilgisi, ilgisi ve sevgisi olmalıdır.

Keyifli paylaşımlar
Alman Kurdu Yavrusun ...
emo
Merhaba, aramıza hoş geldiniz.

Keyifli paylaşımlar.
Selam
Kategori: Herkese Merhaba
emo
Merhaba,

Anlattıklarınızdan yola çıkarak köpeğinizin çok akıllı ve zaten eğitimli olduğunu söyleyebilirim. Ancak bu eğitim temel eğitim olduğu gibi, sadece içgüdüsel ve ırksal olarak da gelmiş olabilir. 2,5 ay size ve yeni ortamına alışması için çok kısa bir süre, ona biraz daha zaman vermelisiniz, korkularını yenecek ve çekingenliğini atacaktır.

Bahsettiğiniz korumayı, alan koruma eğitimi ve ileri itaat eğitimleri ile sağlayabilirsiniz. 4 yaşında olması hiç sorun değil, oldukça akıllı bir köpek ve kolayca eğitilecektir.

Profesyonel bir eğitmenden yardım alırsanız beklentinizden çok daha fazlasını verecektir.

Keyifli paylaşımlar
4 Yaşındaki Köpeğim ...
emo
Dilinize, yüreğinize, kaleminize sağlık
Bincanla Seviyorum T ...
Kategori: Edebiyat
emo
Merhaba, aramıza hoş geldiniz.

Tabiki memnun oluruz.

Keyifli paylaşımlar
Orhan Afacan 'dan Se ...
Kategori: Herkese Merhaba
emo
Merhaba,

Bella harika görünüyor, çok güzel bir köpek

Kulakları genellikle 6 aylığa kadar dikleşir ancak bu süre uzayabileceği gibi, dikleşme, inme ve tekrar dikleşme de görülebilir. 1 yaşına kadar dikleşmezse, kırılmış olabilir, hekiminize muayene ettirmeniz gerekir.

Köpeğinizin çalınma ihtimaline karşı çok fazla dışarı salmanızı önermiyorum.

Üzerindeki otlar pisi pisi otu dediğimiz buğday başak taneleriyse tehlikelidir. Bu otlar deriyi delip, deri altında ilerler ve yaralar oluştururlar. Sürekli temizlemeniz gerekiyor, en doğru yol da mmertcakmak 'ın söylediği gibi sürekli taramaktır. Çok sık yıkamayın ama sık sık tarayın. Ot olsa da olmasa da sık sık taramayı ihmal etmeyin. Çok daha sağlıklı tüyleri olacaktır.

Sağlıkla büyüsün

Keyifli Paylaşımlar
Kulak Sorunu
emo
Yok böyle birşey. Varsa da kullanmayın
Alman Kurdu Renk Koy ...
emo
Merhaba, Paşa saf görünüyor, ben herhangi bir kırmalık göremedim.

Her 3 ayda bir iç ve dış parazit tedavilerini yapmalısınız. İç parazit tedavileri hap veya iğne ile (bağırsak kurdu, asgarit vb. için), dış parazit tedavileri damla veya ilaçlı tasma ile (pire, kene vb. için) yapılmalıdır. İlaçlı tasma kullanıyorsanız 6 ayda bir bu tasmayı yenilemelisiniz.

Karma, Kuduz, Öksürük, Korona ve Mantar aşıları yapılmaktadır. Yavrularda Karma, Öksürük ve Korona aşıları çift tekrar, yetişkinlerde yılda birer kez tercih edilir.

Aşıları ve paraziter tedavileri veterineriniz yapsın, kendiniz yapmayın. Zira veterinerin yapmasındaki en büyük yararlardan biri de, bu tedaviler sırasında köpeğinizi muayene ediyor olmasıdır ki bu, erken teşhis ile sonuçlanır. Siz, köpeğinizin her hastalığını farkedemeyebilirsiniz ancak tecrübeli bir hekim, her parazit tedavisinde aslında köpeğinizi kontrol de etmiş olur. Zaten parasını verdiğinize göre, bu imkandan da yaralanmalı ve 3 ayda bir bu şekilde check-up yaptırmalısınız.

Son olarak ilaçlı tasma aldığınızı söylemişsiniz. Pet shoplardan vs. kesinlikle almayın. İlaçlı tasmalar yalnızca veteriner kliniklerinde satılabilir. Biliyorsunuz ki eczane, hastane, klinik dışında "ilaç" satılamaz. Market veya petshoplarda satılan pire tasmaları ilaç ruhsatı alamamış ürünlerdir..

Keyifli Paylaşımlar
Paşa 'm Hakkında Yor ...
emo
Sorunuz ile ilgili olarak da, oskiposki gerekli yanıtı vermiş zaten, teşekkür ederim.

Ek olarak, sosyalleştirme ve sürekli sevgi yeterli gelmezse, profesyonel bir eğitmen ile görüşmenizi öneririm. Bu tarz aşırı korku durumlarında eğitmenlerin bir çok yöntemleri var ve köpeğiniz eğitildikten sonra gerçekten tamamen düzeliyor.

Keyifli paylaşımlar
Korkaklığı İçin Ne Y ...
emo
erolctnr yazmış:
Admin sitede 3 konu paylaştım hiçbirine cevap alamadım ne sizin tarafınızdan ne üyeler den nede ziyaretçiler den .
Forum sitesi sizzce amacına ulaşıyor mu merak ediyorum.


Merhaba,

Konuları takip ediyorum, hiç birini atlamıyorum. Ancak sizin de şikayet ettiğiniz üzere, forum sitesinin amacına ulaşabilmesi için uzun aralıklarla konulara yanıt yazma kararı aldım. Bu aralıklarda diğer üyelerimizin de sadece soru sorup, yanıtını alıp gitmemesini, başka sorularda da bilgilerini ve tecrübelerini paylaşmalarını sağlamayı amaçlıyorum. Zira burası bir admine sor yanıtlasın sitesi olmamalı, herkes bilgi ve tecrübelerini paylaşmalı, katılım göstermeli. Şu anda bekleyen tüm konulara yanıt yazıyorum ancak bundan sonra da uzun aralıklarla yanıt yazacağım. Anlayışınız için teşekkürler ve sizin de konulara, sorulara katılımınızı bekliyorum.
Korkaklığı İçin Ne Y ...
emo
Merhaba, maşallah çok yakışıklıyız

Kilo aldırmaya çalışmayın, ayakta dururken üstten baktığınızda karnı içeriye çökük olmalı. Bu şekilde görünüyorsa kilosu normaldir. Belli ki atletik yapılı bir köpek Oscar. Kilo hiç de yakışmayacaktır ona, ayrıca ileride kalça çıkığı, eklem ağrısı risklerini de arttırmış olursunuz kilo aldırarak. 9 aylıkken çok yemesi de iyi değil, standart dışına çıkmayın, şimdi kilo almaz ama yaşı ilerledikçe obez olur.

Mamanızın üzerindeki ölçülere uyun. Çok hareketliyse mamadaki ölçülerin üst sınırını kullanın, fazlasını değil. Unutmayın; her mama tanesi midede 6 kat şişer ve doğru ölçüdeki high premium mama her öğünde alması gereken protein, yağ, mineral ve vitaminlerin tamamını karşılar. Tüm bunların fazlası da zararlıdır.

Harika görünüyor, sağlıkla büyüsün.

Keyifli paylaşımlar
Oscar 'a Yorum Yapar ...
emo
Merhaba,

Daha önce başıma gelen bir durum; Protein allerjisi olabilir.

Bazı köpeklerde protein allerjisi görülebiliyor. Tavuk eti, kuzu eti veya et çeşitlerine karşı deride kızarıklıklar, sivilce tarzı şişlikler oluşuyor.

Bu tarz durumlarda, verdiğiniz protein çeşidini değiştirmeniz gerekiyor. Özellikle mama dışında herhangi bir şey vermiyorsunuz. Yumurta vs. de özellikle dahil buna, kesinlikle vermiyorsunuz. Sonrasında mamanızı değiştiriyorsunuz, kuzu etiyse tavuk etine geçiyorsunuz. Olmazsa ördek, balık veya tavşan eti gibi etlerden üretilen mamalara geçiş yapıyorsunuz (hypoallergenic mamalar) . Tabiki bu geçişleri ani değil, yavaş yavaş yapıyorsunuz ve köpeğinizi sürekli gözlemliyorsunuz. Reaksiyonda azalma görürseniz ve geçerse, o anki mamanızla devam ediyorsunuz. Bunu anlamak için de mamaları en az 1 ay kullanmanızı tavsiye ederim.

Sorunu yine çözemezseniz et içermeyen, tahıllardan oluşturulmuş özel mamalara geçmeniz gerekecek. Özel rasyonlu bu mamalar da probleme çare olmazsa protein allerjisi ihtimalini eleyip, başka bir tahıl, vitamin veya mineral allerjisine yoğunlaşmanız gerekiyor.

En doğru yol, uzman bir veteriner hekimi ile görüşerek, gerekli tahlilleri yaptırmak, gerekliyse protein yüklemesi testi yaptırmak, gerekliyse deri kazıntısıyla mikroskobik vb. inceleme yaptırmak olacaktır.

İlk aşamada hemen bir hypoallergenic mamaya geçiş yaparak durumu gözlemleyiniz. Düzelme olmazsa iyi bir hayvan hastanesine giderek kapsamlı testler yaptırınız.

Geçmiş olsun

Keyifli paylaşımlar
Egzama veya Allerji ...
emo
Merhaba,

Lütfen yeni konu açmadan önce forumda arama yapınız. Sorunuza yanıt olacak bir çok konu var sitemizde.

Keyifli paylaşımlar
Kulak Dikme
emo
Kangal itaati sevmez diye birşey olmadığı gibi tam aksine Kangal köpekler son derece itaatkar, sadık ve güçlü köpeklerdir. Ancak Kangal köpekleri iş köpekleridir, kesinlikle evde beslenmemelidirler. Açık, geniş alanlarda, rahatlıkla dolaşabileceği, güvenli ve ferah alanlarda beslenmeli ve yetiştirilmelidirler. Koruma amacıyla beslenecekse kesinlikle eğitim aldırılmalıdır.

Kangal köpek son derece güçlü, akıllı, itaatkar, sahibine karşı son derece koruyucu bir köpektir ancak her yerde, her şartta beslenmez. İtaatten kastınız, her dediğinizi sorgusuz sualsiz yapacak bir köpekse Kangal 'ın karakteri buna çok uygun değildir zira son derece akıllı ve karakterli köpeklerdir. Bir cocker la oynadığınız gibi topu at getir tarzı oyunları yetişkin bir kangalla oynamanızın pek imkanı yoktur.

Bahsettiğim tüm özellikler, kötü bir özellik değil, tam aksine, Kangal 'ı Kangal yapan yegane ırk üstünlükleridir.

Keyifli paylaşımlar
Kangal Köpek Besleme ...
emo
Merhaba,

Hastalık durumlarında bu tarz kulak düşmeleri görülebiliyor. Tekrar dikleşmesi gerekir. Dikleşmezse bir veteriner hekimine muayene ettirmeniz gerekir.

Geçmiş olsun.

Keyifli paylaşımlar
Alman Kurdumun Kulak ...
emo
Merhaba,

Lütfen yeni konu açmadan önce sitedeki konuları inceleyiniz, arama yapınız. Sorularınızın yanıtları sitede mevcut..

Eğitim : www.almankurtlari.com/alman-kurdu-ansiklopedisi/alman-kurdu-egitiminin-puf-noktalari-ve-dogru-egitim.html

Köpekler genellikle 6 ayda bir kızgınlık gösterirler. Ancak bu süre köpekten köpeğe göre değişir. Tam bir standardı yoktur.

Çiftleştirmek için en uygunu, en az 3. kızgınlıktan sonrasını beklemektir ki bu da yaklaşık 14-18 aylık zamana denk gelir. Bu süreçteki kanama bittikten sonra çiftleştirebilirsiniz.
Yavru Alman Kurdu Eğ ...
emo
Köpekler genellikle 6 ayda bir kızgınlık gösterirler. Ancak bu süre köpekten köpeğe göre değişir. Tam bir standardı yoktur.

Çiftleştirmek için en uygunu, en az 3. kızgınlıktan sonrasını beklemektir ki bu da yaklaşık 14-18 aylık zamana denk gelir. Bu süreçteki kanama bittikten sonra çiftleştirebilirsiniz.

Safkanlık sorunuzda mmertcakmak 'a katılıyorum. Fotoğraf çok yetersiz.

Keyifli paylaşımlar
Çiftleşme
emo
Merhaba, aramıza hoş geldiniz.

Alman kurdu olsun yada olmasın her yavru köpek inler, ağlar, sürekli ilgi ister. Büyüdükçe inlemenin yanına uluma ve havlamalar da eklenir. Evde köpek bakılacaksa, ilk ve en önemli şey eğitimdir. Profesyonel bir eğitim aldırırsanız, büyüdüğündeki havlamaların önüne geçebilirsiniz. Ancak yavru köpek her halükarda ilgi isteyecek ve inleyecek, ağlayacaktır. Sesten rahatsız olacak komşularınız varsa bu bir problem oluşturacaktır. Zira siz evde olmadığınızda köpeğiniz de uslu uslu durmayacaktır.

Bunun dışında anlattıklarınızdan, köpeğin egzersiz ve enerji atımı konusunda bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Ses konusunu çözerseniz evde de rahatlıkla bir alman kurdu bakabilirsiniz.

Keyifli paylaşımlar
Yer Hakkında Bir Sor ...
emo
Doğru değil demedim, kötü bir mama da demedim. Ben sadece High Premium ile diğer mamalar arasındaki çok basit bir örnek farklılıktan bahsettim. Derseniz siz bonacibo kullanıyor musunuz? Hayır kullanmıyorum ama kullanmayın da demiyorum. Sadece high premium mama varken daha düşüğünü illa kullanmak gerekiyorsa, en azından 1 'e 2 oranında karıştırarak kullanın diyorum.
Bonacibo Marka Kuru ...
Daha
Sayfa oluşturulma süresi: 0.39 saniye
Sempati Veteriner Kliniği