Merhaba, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Reklam

Arkadaşlar Yardımlarınızı Bekliyorum
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Alman Kurdu Sağlığı bölümümüze hoş geldiniz. Bu bölümde sağlık ile ilgili konularda sorular sorabilir, profesyonel üyelerimizden yardım alabilirsiniz.

Lütfen Dikkat ! :Yeni konu açmadan önce, lütfen daha önce açılan konuları inceleyiniz, arama yapınız, eğer sorunuzun cevabını bulamazsanız yeni konu açınız.

BAŞLIKLARDA "LÜTFEN YARDIM" , "ACİL" , "YARDIM EDİN" .... vb. KULLANMAK YASAKTIR. BU ŞEKİLDEKİ KONULAR SİLİNECEKTİR !

LÜTFEN YENİ KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAMA YAPINIZ !
 • Sayfa:
 • 1

BAŞLIK: Arkadaşlar Yardımlarınızı Bekliyorum

Arkadaşlar Yardımlarınızı Bekliyorum 11 Ağu 2014 18:54 #1492

 • haytuch
 • ( Kullanıcı )
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Yeni Üye
 • Gönderiler: 1
 • 
Öncelikle Kırgızistan'dan imkansızlık ve çaresizliğin içinden herkese selam ve sevgiler...
6 aylık,soy ağacı hatırı sayılacak sağlamlıkla olan bir Alman kurdum var.Aldığım yerde bakım şartları çok kötüydü.4 yavrunun sonuncusu olan Mozart yaşına göre bayağı zayıf,50 mt2 yerde 5 ayını hemen hemen hareketsiz şekilde geçirmiş bir köpekti. Mozartı alır almaz vet.e götürdüm ,gözünde akma ,saniyede 2-3 nefes alış veriş ile bazen belki 4 kere,ön ayaklarında kalsiyum eksikliiğinden dolayı koordinasyon bozuklukları olduğunu söyleyerek bir kaç iğne ve antibiyotik tedavisi başlattı..Yani sizlerin anlayacağı Mozart bakımsızlıktan dolayı çok değilse de kötü durumdaydı...
Neyse vet.in verdiği antibiyotik bitti..kalsiyum devam ediyor..Günde zorla da olsa 3 öğün kuru ve konserve mama takviyeli olarak besliyorum..Ve yavaş yavaş idmanlara başladım..Bisiklet ile 10 km hız ile günde yarım saat koşuyorduk. İki gün önce eve arka sol ayağında aksama olduğunu farkettim,sabah başlayan ayağında ki problem akşama doğru iyice arttı..Sabah 3 veterinere götürdüm.Koydukları tanılar akıl alacak gibi değildi ben de bu yüzden sizden akıl ve yol göstermenizi rica ediyorum..
1.Doktor koltuğundan kalkmadan mozarta size yemin olsun ki dokunmadan kalça çıkığı olduğuna karar verdi..Röntgen cihazı olmadığı gibi kimin çektiğini bile bilmedğini söyledi.
2.Doktor şükür ki röntgen çeken birilerini biliyordu röntgen çektirdi ayağını sadece incittiğini önemli bişey olmadığına karar verdi.Fakat bahsi geçen diğer semptomlar yüzünden Mozartın mide problemi olduğunu ve sebebinin sadece(markasını bile sormadan) "KURU MAMA " olduğunu söyledi...Kasaptan inek ayağı alıp haşlayıp vermemi kesinilkle kuru mama vermemem gerektiğini söyledi( Aklımı kaybedecektim)
3Doktorum Türkiye'de yaşarken diğer köpeğimin veterineri olan doktoru aradım ( İki tane köpeğim var).Telefon il arayıp durumları anlattım..Kalp kurdundan şüphelendi..bir çok test yaptırmamı istedi fakat bunların hiç biri mümkün değil.Burası tamamen 3 bile diyemeceğim 5. belki 6. dünya ülkesi ..Sağlık sektörü insanlar için içler acısı durumdayken benim zavallı bir köpek için bu testleri yaptırabilecğeim bir yeri bulabilmem çölde denizi aramak gibi bişey olurdu herhalde...

Bu kadar uzun uzadıya yazdığım için sizlerden çok ama çok özür dilerim fakat elimden gelen bişey yok..Tüm tavsiyeleriniz,önereceğiğiniz ilaç isimleri veya başınızdan böyle bişey geçtiyse bana yol göstermenizi rica ediyorum...
Mozart ta olan problemler....

1-Ayakta aksama,problem patide,doktor dokununca tepki verdi..Röntgen çekildi,kırık yok. Dinlenmesi tavsiye edildi.
2-Çok hızlı nefes alıp verme...Kalbi dinlendi,normal olduğu söylendi.Problemin miğdeden kaynaklı olduğu söylendi.(Mamadan dolayı)
3-Uykusuzluk ...En fazla 5-10 dakika bir yerde uzandıktan sonra yer değiştiriyor...Büyüdüğü için yani erkek olduğu için yapıyormuş !!

Tüm cevaplarınız benim için çok değerli olacaktır..Selam ve sevgi ile....
Son Düzenleme: 08 Ara 2014 19:51 Üye: admin.

Cvp: Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum... 22 Ağu 2014 15:30 #1506

 • mmertcakmak
 • ( Kullanıcı )
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Altın Üye
 • Gönderiler: 123
Merhabalar,
Köpeğinizi bir çok veterinere gösterin verdiğiniz bilgilere göre köpeğinizde maalesef büyük sağlık problemleri olabilir
İyi Günler...
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: admin

Cvp: Arkadaşlar Yardımlarınızı Bekliyorum 08 Ara 2014 19:58 #1656

 • admin
 • ( Yönetici )
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Forum Yöneticisi
 • AlmanKurtlari.com
 • Gönderiler: 389
Merhaba,

Öncelikle bu tarz durumlarda yapılması gereken ilk şey röntgen çektirmektir. Kalça çıkığının ilerlemiş olgularında bu tarz sekmeler, ağrılı yürüyüşler görülebilmektedir. Röntgenler çekilerek kalça çıkığı ihtimali elenmelidir.

Kalça çıkığı yoksa, kronik eklem rahatsızlığı ihtimali üzerinde durulmalıdır. Aşırı kireçlenme, eklemlerdeki kıkırdak doku zedelenmeleri, aşırı hareketsizliğe bağlı kas erimeleri gibi tüm ihtimaller araştırılmalıdır.

Kalp kurdu çok daha önemli ve ağır bir sorundur ki bu gibi bir sorunda çok profesyonel bir müdahale yaptırmak şart. Özel testler, tahliller ile bu ihtimal de araştırılmalıdır.

Yerinden kalkmadan kalça çıkığı diyen hekim hatalıdır, böyle önemli bir durumu kuru mamaya bağlayıp, inek ayağı vermenizi öneren hekim hatalıdır. Uyku rahatsızlığı ve sürekli yer değiştirmeyi büyümeye bağlayan hekim de maalesef hatalıdır.

Buradan size bir teşhis veya tedavi söylememiz mümkün değil. Gerçekten kapsamlı test ve çekimler yapılarak teşhis konumalı ve ona göre tedaviye başlanmalıdır. Bulunduğunuz yerde olmasa bile size en yakın olabilecek kapsamlı bir hayvan hastanesine gitmenizi önermekten başka bir çareniz yok maalesef.

Umarım doğru teşhis ve tedavi ile biran önce sağlığına kavuşur.

Geçmiş olsun

Keyifli paylaşımlar
TAVSİYE EDİYORUM : SEMPATİ VETERİNER KLİNİĞİ
 • Sayfa:
 • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 0.29 saniye
Sempati Veteriner Kliniği