Merhaba, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Reklam

35 Günlük Yavrumda Kusma + İshal Problemi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Alman Kurdu Sağlığı bölümümüze hoş geldiniz. Bu bölümde sağlık ile ilgili konularda sorular sorabilir, profesyonel üyelerimizden yardım alabilirsiniz.

Lütfen Dikkat ! :Yeni konu açmadan önce, lütfen daha önce açılan konuları inceleyiniz, arama yapınız, eğer sorunuzun cevabını bulamazsanız yeni konu açınız.

BAŞLIKLARDA "LÜTFEN YARDIM" , "ACİL" , "YARDIM EDİN" .... vb. KULLANMAK YASAKTIR. BU ŞEKİLDEKİ KONULAR SİLİNECEKTİR !

LÜTFEN YENİ KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAMA YAPINIZ !
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: 35 Günlük Yavrumda Kusma + İshal Problemi

35 Günlük Yavrumda Kusma + İshal Problemi 04 Mar 2015 12:15 #1792

• salihkuru
  • ( Kullanıcı )
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
  • 
Öncelikle merhabalar. Almankurtlari ailesine yeni katıldım. Problemime sorun ararken karşıma çıktı. Keşke önceden bilseymişim. Neyse soruma geçiyorum uzatmayalım. Dün 35 günlük bir alman kurdu satın aldım. İkinci köpeğim oldu. İçeriye koydum dışarısı çok soğuk olmamasına rağmen (Pakistandayım) ve yatabileceği bir paspas ve önüne de süt koydum. Gece acıkırsa içsin diye. Sanırım hatam oydu zaten. Sabah ishal olduğunu farkettim. Sabaha kadar dışkısında ki sıvı miktarı gittikçe artmış. 4 farklı dışkı buldum. Şu anda net bir şekilde ishal. Pakistan'da yaşıyorum. Veterinerler ziyadesiyle güvenilmez burada. Para almak için doğru yanlış iğne vuruyorlar hayvanlara. Sabah kustuğunu gördüm. Köpüklü beyaz renkli ve mukusumsuydu. Veterinerimi aradım ve ishal olduğunu ne vermem gerektiğini sordum. Bebekler için olan pirinç lapasından vermemi önerdi. Yaptım yemedi. Bende şırıngayla verdim. 1 saat kadar sonra tekrar kustu. Arkasından da kakasını yaptı yine ishal bir şekilde. İshalinde kan görmedim. Şekerli tuzlu su hazırlayıp içirdim yine şırıngayla. Arkasından da az bir miktar pirinç lapası. Bir yarım saat falan sonra onuda kustu.Şu anda uyuyor. Pek hareket etmiyor tuvalet ihtiyacı dışında. Tahminim ishali son 10 saattir falan devam ediyor. Toplamda 6 kere kakasını sıvı bir şekilde yaptı. Verdiğimden daha fazla sıvıyı kusarak kaybediyor. Şırıngayla vermeyi kestim. Biraz uyumasına izin vericem şimdilik. Sizlerin fikirlerinizi almak istiyorum. Veterinere son çare olarak gitmek istiyorum çünkü adım gibi eminim yine bir iğne bişe vuracak hayvana ve bildiğim kadarıyla hasta hayvana iğne vurulmaz, hem de bu kadar küçükse. Ne yapmalıyım sizce ?
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 0.32 saniye
Sempati Veteriner Kliniği