Merhaba, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Reklam
Alman Kurdu Genel Konular bölümümüze hoş geldiniz. Bu bölümde bakım, beslenme, sağlık ve eğitim ile ilgili konular dışındaki konularda sorular sorabilir, profesyonel üyelerimizden yardım alabilirsiniz.

Lütfen Dikkat ! :Yeni konu açmadan önce, lütfen daha önce açılan konuları inceleyiniz, arama yapınız, eğer sorunuzun cevabını bulamazsanız yeni konu açınız.

BAŞLIKLARDA "LÜTFEN YARDIM" , "ACİL" , "YARDIM EDİN" .... vb. KULLANMAK YASAKTIR. BU ŞEKİLDEKİ KONULAR SİLİNECEKTİR !

LÜTFEN YENİ KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAMA YAPINIZ !
 • Sayfa:
 • 1

BAŞLIK: Merhabalar

Merhabalar 19 Ağu 2013 11:13 #834

 • zef
 • ( Kullanıcı )
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Yeni Üye
 • Gönderiler: 2
 • 
herkese merhaba, ilk defa bir köpek sahibi olarak aranıza katılmak istiyorum.foruma dün akşam kısaca göz gezdirdim ve köpeğim ile ilgili konularda büyük yararı olacağını düşündüğüm için hemen kayıt oldum.Malesef gözümde alerjik bir durum var ve ekran başında çok fazla okuma yapamiyorum, bu yüzden kısaca köpeğimi tanıtıp birkaç soru soracağım sizlere,önceden sorulmuş/cevaplandırılmış sorular ise affedin beni.

Zef'i 10 gün önce sahibinden ücretsiz olarak aldım, annesi eğitimli bir k9 alman çobanı, babası hakkında pek bir bilgi yok.Yani "kırma". Ben pek önemsemedim bu detayı, yeterince şirin ve sağlıklı görünüyordu benim için Şu anda 2 aylık olması gerekiyor(belki bir buçuk, emin değilim).Üzerinde çok sayıda dış parazit olduğu için "Bi*****" adlı kimyasal ile banyo yaptırdım(pet shop önerisiydi bu), ve şu anda görebildiğim kadarı ile hiç bir canlı yok üzerinde.Ben mutluyum sonuçtan.

Genel olarak sessiz bir hayvan, 10 günden bu yana hiç havlamadı/ağlamadı, ve biraz canlı ve oyuna meraklı sanırım. Sürekli ayaklarımı, ellerimi ısırmaya çalışıyor,yalıyor, yalıyor, yalıyor

Geniş bir terasımız var evde, iklim uygun olduğu için burada kalmasında bir sakınca görmedim.Henüz bir barınağı yok, yakın zamanda yapmış olurum.

Beni ısırmasını teşvik etmemek için, oyuncak kemiği ısırmaya yöneltiyorum sık sık, kötü alışmasını hiç istemem, ama sanırım birz büyük bu kemik, pek sevdiğini söyleyemem.

Sabahları 1 haşlanmış yumurta ve pet shoptan aldığım markasız mama ile, günün diğer satlerinde ise sadece mama ile besliyorum(3 defa besliyorum bir günde) ve kuru mamayı su ve ya su-süt karışımı ile yumuşatıyorum.

Şimdi sanırım sıra sorularıma geldi.

*yumurta dışında alternatif besin önerilerine ihtiyacım var, sürekli mama ile besleyerek cebimi yormak istemiyorum.
*diş değiştirme döneminden önce oyuncaklar ile ısırmaya teşvik etmelimiyim, yoksa diş değişimini mi beklemeliyim bunun için?
*kim ile konuşsam neden kırma köpek aldığımı soruyorlar, bıktım kendimi açıklamaktan, nedir bu kırma köpeklerin dezavantajı?
*babasının cinsi hakkında bir fikriniz var mı? şimdilik akıllı bir profil çiziyor, ileride kendisinden beklediğim, bazı temel komutları öğrenmesi, beraber yürüyüşlere çıktığımızda eziyete dönüştürmemesi, dost canlısı olması.Bunlar kırma köpekler için çok mu fazla ?
*kulaklarının dikelme şansı var mı? Açıkçası safkan açk almadığıma pişmanım, çok havalı görünüyorlar
*ne zaman veterineri ziyaret etmeliyim?
*tuvalet eğitimine ne zaman başlamalıyım?

bunların dışında genel olarak köpek bakımı ile ilgili önemli olduğunu düşündüğünüz detayları paylaşın lütfen. Teşekkürler şimdiden.

Altta zef'in fotoğrafları;
Ekler:
 • Dosya Ekle Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.
 • Dosya Ekle Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.
 • Dosya Ekle Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.
 • Dosya Ekle Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.
 • Dosya Ekle Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.
Son Düzenleme: 20 Ağu 2013 13:59 Üye: admin.

Cvp: merhabalar! 19 Ağu 2013 17:56 #836

 • CanerKoc
 • ( Kullanıcı )
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Aktif Üye
 • Gönderiler: 4
Merhabalar,
Öncelikle yavrumuz gerçekten çok sevimli görünüyor.
Söylemek istediğim bir şey var keşke annesiyle biraz daha vakit geçirseydi. Ben 2 aylık bir açk satın aldım ve çok pişmanım tüm uzmanlar 3 aydan önce anneden ayrılmamasını söylediler bana.
Umarım sağlıkla büyür. İyi günler

Cvp: Merhabalar 20 Ağu 2013 13:57 #838

 • admin
 • ( Yönetici )
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Forum Yöneticisi
 • AlmanKurtlari.com
 • Gönderiler: 389
Merhaba, aramıza hoş geldiniz.

Öncelikle, lütfen forumda ilaç ismi vermeyiniz, sormayınız veya tavsiye etmeyiniz. Özellikle kimyasallar, bilinçsiz köpek sahiplerinin elinde ölümcül olacaktır.

Lütfen köpeğinize petshop önerisiyle ilaç kullanmayınız, veteriner hekiminiz dışındaki hiç bir kaynak vasıtasıyla köpeğinize müdahale etmeyiniz. Bahsettiğiniz kimyasal (hayvanlar için parazit ilacıdır) at, inek, koyun ve hatta tavuk için dahi kullanılan bir parazit ilacıdır. Ancak sadece köpekler için spesifik olarak üretilen parazit ilaçları varken böyle bir ilacı, hele ki yavru hayvanda kullanmak son derece yanlıştır. Parazit ilaçları ölçülü olarak kullanılır. Bahsettiğiniz ilaç türündeki ilaçlar ise, örneğin 10 kg a ... ml olarak kullanılan tarzdadır. Veya şöyle düşünün, 1 şişesi 1 inek içindir. Köpeğe verilecek doğru dozu buradan ayarlamak ve bu doğru doz ile yetişkin köpeğe parazit tedavisi uygulamak ise çok zordur. Bunu yavruya uygulamak...? Lütfen veteriner hekiminize gidiniz, durumu anlatınız ve onun önerilerine harfiyen uyunuz.

İkinci yanlış beslenme konusunda. Yumurta yanlış, markasız mama yanlış. Gözünüzdeki soruna rağmen internetteki yararlı makaleleri okumanızın çok gerekli olduğunu belirtmek zorundayım. Bunu yapamıyorsanız veteriner hekiminizi herkesten çok ziyaret etmeniz ve ona sorarak doğru şekilde hareket etmeniz gerekli. En azından 6 aylığa kadar kaliteli bir kuru mama ile beslemeniz şart. Kuru mama dışındaki tüm beslemeler eksiktir ve yetersizdir. Uzun vadede düşünüldüğünde mama cebi yormaz. Doğru mama ile aslında çok daha az harcayarak, çok daha iyi beslersiniz köpeğinizi..

Köpeklerin dişleri en çok diş değiştirme döneminde kaşınır, doğrudur. Ancak diş değiştirme döneminden önce oyuncaklara alıştırmak çok daha doğru. Zira bu şekilde sadece diş değişim döneminde değil, dişi her kaşındığında bu oyuncağa yönelecektir. Sizi veya çocukları, eşyaları ısırmasının önüne geçmiş olursunuz. Aynı zamanda siz olmadığınızda da bu oyuncaklar ile oyun oyanayabilecektir. Beklemeden alıştırınız.

Kırma köpek sadece görünüş olarak dezavantaj yaratabilir. Bunun dışında bir çok safkan köpekten daha akıllı ve dayanıklı olduklarına sık sık şahit oluyorum. Kırmalık konusunu kesinlikle kafanıza takmayınız.

Babasının cinsi hakkında şu anda bir yorum yapmak mümkün değil. 6 aylıktan sonra biraz netleşebilir.

Alman kurtları ırk özellikleri itibariyle iyi eğitilebilir köpeklerdir. Kırmalık olması bunu değiştirmez zira baskın ırk önemlidir. Örneğin goldenlar ve pointerlar da iyi eğitilen köpeklerdir. Böyle düşündüğünüzde, iki ayrı ırktan alınan ırksal özellikler, köpeğin eğitilmesi açısından daha kolaylaştırıcı ve pozitif etki yapar çoğu zaman. Bu nedenle köpeğinizi tamamen eğitebilirsiniz, kırma olması hiç bir sorun yaratmayacaktır.

Dik kulak kurtların spesifik özelliğidir. 6 aylığa kadar kulaklarını dikebilir.

Veterinerinizi köpeği alır almaz ziyaret etmelisiniz. Sizin nezninizde tüm üyelerimiz ve bu yazıyı okuyan herkes için söylüyorum ;

KÖPEĞİ ALIR ALMAZ İLK İŞ (EVE GÖTÜRMEDEN ÖNCE İLK DURAK) VETERİNER HEKİMİNE GİTMEKTİR.

Tuvalet eğitimine yavaş yavaş başlayabilirsiniz.

Size önerim, veteriner hekiminizi herkesten daha sık ziyaret edin, sorularınızı sorun ve önerileri doğrultusunda hareket edin.

Tekrar aramıza hoş geldiniz. Zef sağlıkla ve mutlu büyüsün.

Keyifli paylaşımlar
TAVSİYE EDİYORUM : SEMPATİ VETERİNER KLİNİĞİ

Cvp: Merhabalar 05 Eyl 2013 09:53 #876

 • zef
 • ( Kullanıcı )
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Yeni Üye
 • Gönderiler: 2
Sağ olun yönlendirmeniz için.Hafta başında parazit tedavisi yapıldı,sırada ise karma aşı olduğunu söyledi veteriner.
 • Sayfa:
 • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 0.17 saniye
Sempati Veteriner Kliniği