Merhaba, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Reklam

KİF - Köpeğimizi KİF ' e Kayıt Ettirip B Sınıfı Şecere Alabilir miyiz?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Alman Kurdu Genel Konular bölümümüze hoş geldiniz. Bu bölümde bakım, beslenme, sağlık ve eğitim ile ilgili konular dışındaki konularda sorular sorabilir, profesyonel üyelerimizden yardım alabilirsiniz.

Lütfen Dikkat ! :Yeni konu açmadan önce, lütfen daha önce açılan konuları inceleyiniz, arama yapınız, eğer sorunuzun cevabını bulamazsanız yeni konu açınız.

BAŞLIKLARDA "LÜTFEN YARDIM" , "ACİL" , "YARDIM EDİN" .... vb. KULLANMAK YASAKTIR. BU ŞEKİLDEKİ KONULAR SİLİNECEKTİR !

LÜTFEN YENİ KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAMA YAPINIZ !
 • Sayfa:
 • 1

BAŞLIK: KİF - Köpeğimizi KİF ' e Kayıt Ettirip B Sınıfı Şecere Alabilir miyiz?

KİF - Köpeğimizi KİF ' e Kayıt Ettirip B Sınıfı Şecere Alabilir miyiz? 23 Eki 2014 17:02 #1590

 • oskiposki
 • ( Kullanıcı )
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Kıdemli Üye
 • Gönderiler: 40
 • 
Öncelikle herkese merhaba. İnternet te gezinirken gördüğüm kadarıyla KİF ' ten Secere belgesi alabiliyoruz. Tabi B grubu secere belgesi alıyoruz yani soy başlangıcı bizim köpeğimiz oluyor ve 3 kuşak sonraki yavru a sınıfı secereye sahip olabiliyor. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? Kayıt işlemleri nasıl oluyor belge evrak gerekiyor mu ücret ne kadar v.s. bu bilgileri aktarabilecek biri varsa bizi de aydınlatırsa sevinirim
Son Düzenleme: 09 Ara 2014 03:26 Üye: admin.

Cvp: KİF - Köpeğimizi KİF ' e kayıt ettirip B Sınıfı Secere alabilirmiyiz ? 28 Eki 2014 20:37 #1596

 • berat71
 • ( Kullanıcı )
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Aktif Üye
 • Gönderiler: 4
Köpeğimin herhangi bir FCI a üye kinoloji kurumundan şeceresi yok. ( B Tipi Kayıt)
Köpeklerini ilk defa kayıt altına almak isteyen köpek sahipleri (köpekleri Federasyona üye Irk derneklerine mensup ırklardan ise bu derneğe üye olmaları gerekmektedir.Üye olmak istemedikleri takdirde kayıt ücretini 4 kat fazla olarak öderler.) köpeklerini bulundukları şehirde veya yakın yerdeki kayıt yetkilisine veya ilgili hakeme g..ürerek inceletmeleri ve kayıt evrakı tanzim ettirerek kayıt ettirebilir. Kayıt esnasında veteriner hekim tarafından takılmak üzere köpeğin kimlik numarası olacak bir chip teslim edilir. Kayıt yetkililerinin isimlerini ana sayfada,hakem listesini hakemler bölümünde bulabilirsiniz.

Köpeğimi kayıt ettirirken ne kadar ücret ödeyeceğim ?

Kayıt ücreti 75.- TL
Şecere Belgesi 25.- TL
Chip Ücreti 25.- TL
Toplam 125.- TL

Köpeğimin FCI üyesi bir kinoloji kurumundan Export şeceresi var . (A Tipi Kayıt)
Eğer köpeğiniz FCI ya da FCI tarafından tanınan bir kuruluşa ait şeceresine sahipse ve köpek sahibi köpeğini KIF’a kayıt ettirmek isterse Export şecere ile asıl şecerenin fotokopisi ve aslı ile birlikte kayıt için başvurur, köpek KIF soy kütüğüne kayıt edilir ancak KIF şeceresi verilmez, orijinal şecerenin üzerine kayıt numarası yazılır ve fotokopi ve diğer kayıt belgesi KIF dosyalarına kaldırılır.

Köpeğimi kayıt ettirirken ne kadar ücret ödeyeceğim ?

Kayıt ücreti 75.- TL
Chip Ücreti 25.- TL (Eğer köpek de yok ise)
Toplam 100.- TL

Köpeğimi kayıt ettirdim ne olacak ?

Köpeğinizi KIF e kayıt ettirmekle köpeğiniz için bir “şecere belgesine” sahip oldunuz.Aldığınız belge FCI ‘ a (Uluslar arası Kinoloji Federasyonu) üye 86 ülke ile birlikte İngiltere ve ABD de tanınan bir belgeye sahip oldunuz. Bundan sonra köpeğinizi üretmek istediğiniz takdirde KIF in düzenlediği bir Irk yarışmasında hakem değerlendirmesinde veya kayıt esnasında bir hakeme değerlendirme yaptırarak ilgili Hakem’ den en az “İYİ” notu alması gerekmektedir.

Köpeğimi eşlemek ve şecereli yavrulara sahip olmak istiyorum ne yapmak gerekir ?

Erkek köpekler en erken 18 ay,dişi köpekler de en erken 15 ay sınırını tamamlamadan çiftleştirilemezler.
Dişilerde en sık 12 ayda bir yavru alınabilir,erkek köpekler aynı sene içinde en çok 6 kez eşleşebilir.
Erkek köpeklerde eşleşme yaş sınırı 8 (sekiz),dişi köpeklerde 7 (yedi) dir.
Bütün bu şartlara uyduktan sonra sıra köpeğinizi eşlemeye geldi.Yine KIF kayıtlı bir köpek ile eşlemeniz gerekmektedir.
Eşleşme Anlaşması Yapacaksınız. KIF soy kütüğüne kayıtlı iki köpek eşleştirilmek istendiğinde sahipleri tarafından doldurulan bir belgedir ve 4 kopya halinde bulunur. Üzerinde erkek ve dişi köpeklere ait bilgiler ve sahiplerinin yavru paylaşımı konusundaki anlaşmalarını içeren yazılar ve imzaları vardır. Bir kopyası erkek köpek sahibinde, biri dişi köpek sahibinde kalır, biri ilgili ırk derneğine ve sonuncusu da KIF ’a yollanır.

Yavrular doğdu ne yapacağım ?

Doğum Teyit Formu Düzenlenecek . Eşleşme anlaşması yapılan köpeklerin doğum tarihinde dişi köpek sahibi yetkili ırk derneğini ya da federasyonu arayarak doğumu bildirir. Yetkili kişi ilk bir hafta içinde yavruları ana altında görmek için gider ve her bir yavruyu inceleyerek özelliklerini, renklerini,cinslerini,adlarını​ ve işaretlerini yazar. Daha sonra 8. hafta içinde tekrar gider ve incelemeyi tekrarlayarak köpeklere çip takar ve tüm bu bilgileri Doğum Teyit Formuna ikinci kez işleyerek KIF ’a yollar ,yavrulara KIF şeceresi düzenlenerek dişi sahibine yollanır.

Yavrulara ne isim koyacağım ?

Üretici yavrulara ilk üretimden itibaren Alfabetik sıradan başlayarak her batın için aynı harf den başlayan isimler koyar.

A Tipi Kayıt Nedir?

A tipi kayıt demek köpeğin en az 3 kuşak soy ağacını gösteren bir belgeye sahip olduğunu gösteriyor olması anlamına gelir.

B Tipi Kayıt Nedir?

Eğer köpeğin 3 kuşak öncesi ebeveynlerini gösteren bir belgesi yok ise ve köpek saf ise bu köpek ırk olarak kayıt edilir ve köpek için B TİPİ denilen yani 3 kuşak bilgilerini değil de sadece kendi bilgilerini gösteren bir şecere hazırlanır. Bu ve bunun gibi köpeklerin eşleşmesiyle 3 kuşak sonra yavrular şeceredeki boş yerleri doldurmuş olarak A TİPİ şecere almaya hak kazanmış olurlar.KIF Banka Hesap Bilgileri


Köpek Irkları ve Köpek Bilimleri Köpek Kayıt Ve Batın Kayıt Hesabı

Banka : İş Bankası – Perpa Şubesi – İstanbul.
Müşteri Numarası : 180941540
Hesap Adı : KÖPEK IRKLARI VE KİNOLOJİ FD.
Hesap no : 1188 469100
IBAN no : TR200006400000111880469100
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: admin

Cvp: KİF - Köpeğimizi KİF ' e kayıt ettirip B Sınıfı Secere alabilirmiyiz ? 29 Eki 2014 10:57 #1597

 • oskiposki
 • ( Kullanıcı )
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Kıdemli Üye
 • Gönderiler: 40
Yapmış Olduğunuz Bilgilendirme İçin Çok Teşekkürler.
 • Sayfa:
 • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 0.36 saniye
Sempati Veteriner Kliniği