Merhaba, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Reklam
Alman Kurdu Genel Konular bölümümüze hoş geldiniz. Bu bölümde bakım, beslenme, sağlık ve eğitim ile ilgili konular dışındaki konularda sorular sorabilir, profesyonel üyelerimizden yardım alabilirsiniz.

Lütfen Dikkat ! :Yeni konu açmadan önce, lütfen daha önce açılan konuları inceleyiniz, arama yapınız, eğer sorunuzun cevabını bulamazsanız yeni konu açınız.

BAŞLIKLARDA "LÜTFEN YARDIM" , "ACİL" , "YARDIM EDİN" .... vb. KULLANMAK YASAKTIR. BU ŞEKİLDEKİ KONULAR SİLİNECEKTİR !

LÜTFEN YENİ KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAMA YAPINIZ !
 • Sayfa:
 • 1

BAŞLIK: İlk Kızgınlık Dönemi

İlk Kızgınlık Dönemi 24 Haz 2011 23:11 #251

 • iskaya69
 • ( Kullanıcı )
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Kıdemli Üye
 • Gönderiler: 20
 • 
Arkadaşlar Zeytin yaklaşık 8 aylık oldu. İlk Kızgınlık dönemi hala gerçekleşmedi . Zeytin bizim ilk köpeğimiz olduğu için tecrübemiz yok . İlk Kızgınlık dönemini nasıl atlatırız hala geçirmemiş olması bir rahatsızlığındanmı kaynaklanıyor. Birde Zeytinde kalça çıkığı olma riski var:dry: , J/D mama kullanıyoruz Veterinerimiz düzelme olasılığı çok yüksek dedi gittikçe iyi durumda olduğunu söyledi ilerleyen yaşlarında çiftleştirmelimiyim yoksa kısırlaştırma daha mı iyi olur.Bu konular ben ve çocuklarım için önemli tecrübesiz olduğumuz ve etrafımızda bu işlerden anlayan ve alman kurdu besleyen hiç tanıdığımız yok bu konular hakkında tecrübelerinize dayanarak bizi bilgilendirirseniz sevinirim. birde daha önce foruma yazmıştım Zeytinin arka bacaklarında çift mahmuz var bunun sakıncası olurmu lütfen bizi bilgilendirin.
Son Düzenleme: 25 Haz 2011 23:26 Üye: admin. Sebep: Başlık Düzeltildi. Lütfen başlıklarınızdaki kelimelerin ilk harflerini büyük yazınız..

Cvp: İlk Kızgınlık Dönemi 30 Haz 2011 01:45 #257

 • admin
 • ( Yönetici )
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Forum Yöneticisi
 • AlmanKurtlari.com
 • Gönderiler: 389
Merhaba.

Zeytin hızla büyümeye devam ediyor.

Her köpek 6 aylık olduğunda kızgınlığa girecek diye bir şart yok. Köpeğin ırkına, yetişmesine vb. birçok unsura göre bu süre değişecektir. Kişisel olarak ben, bir sorun olduğunu düşümüyorum. Ancak hekiminiz bu konuda da en doğru yanıtı verebilecektir.

Kullandığınız Hills mama gerçekten güzel bir high premium mama. Bu nedenle kalça çıkığı için ilk müdahaleyi doğru yapmış oluyorsunuz. J/D versiyonu da zaten bu nedenle üretiliyor ve sadece veteriner hekimler tarafından satılabiliyor. Aynı zamanda erken teşhis de önemli. Bu nedenle gerekli röntgenleri çektirmeniz ve kesinlik kazandırmanız doğru olacaktır. Mümkün olan en erken zamanda müdahale etmek çok daha kolay ve yerinde olacaktır.

Çiftleştirme veya kısırlaştırma konusunda ise benim kişisel görüşüm şu ;

Sonuçta hayvanları evimize, bahçemize vb. aldığımızda doğal ortamlarından ayırmış oluyoruz. Normalde onlar her kızgınlık dönemlerinde ve uygun eşi bulduklarında çiftleşme eğilimindeler. Ancak biz doğal ortamlarından ayırdığımızda, bunun da önüne geçmiş oluyoruz. Bu nedenle kısırlaştırmak en mantıklısıdır. Eğer çiftleştirmeyi düşünmüyorsanız, kısırlaştırmanız gerekir. Çünkü çiftleştirmez ve kısırlaştırmazsanız, ileride meme kanserinden tutun, genital organ hastalıklarına kadar bir çok sorunla karşılaşmanız muhtemeldir. Kısırlaştırınca doğallıklarını bozuyoruz gibi bir yaklaşım da bu şekilde düşünüldüğünde gerçekten yanlıştır. Çünkü zaten onların doğallıklarının önüne geçmiş durumdayız. En azından kısırlaştıralım ki, dostlarımız her 5-6 ayda bir aynı sıkıntıları çekmesin.

Kliniğimize gelen ve bunları soran köpek sahiplerine önerimiz, en azından bir kere çiftleştirmeleri ve sonrasında da kısırlaştırmaları oluyor. Çiftleştirmeleri için de en iyi dönemin 1 yaşından sonraki ilk veya ikinci kızgınlıktan sonra olduğunu söylüyoruz.

Siz de eğer çiftleştirmek istiyorsanız henüz bir 6 ayınız daha var. Çiftleştirip doğumdan sonra, yavruların emmesi bittikten ve anneden ayrıldıktan sonra Zeytin 'i tekrar çiftleştirmeyecekseniz kısırlaştırmanız daha iyi olacaktır.

Çift mahmuz ile ilgili konuyu da diğer başlığınızdan takip etmeye devam edebilirsiniz çünkü orada size verilen yanıtlar ve sorular var : www.almankurtlari.com/forum/alman-kurdu-genel-konular/kopegim-safkan-ozelliklerini-tasiyor-mu-alman-kurdu/sayfa-3.html#133

Keyifli paylaşımlar..
TAVSİYE EDİYORUM : SEMPATİ VETERİNER KLİNİĞİ
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: iskaya69
 • Sayfa:
 • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 0.19 saniye
Sempati Veteriner Kliniği