Merhaba, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Reklam

2 Aylık Erkek Yavrumuz Adolf Safkan mı?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Alman Kurdu Genel Konular bölümümüze hoş geldiniz. Bu bölümde bakım, beslenme, sağlık ve eğitim ile ilgili konular dışındaki konularda sorular sorabilir, profesyonel üyelerimizden yardım alabilirsiniz.

Lütfen Dikkat ! :Yeni konu açmadan önce, lütfen daha önce açılan konuları inceleyiniz, arama yapınız, eğer sorunuzun cevabını bulamazsanız yeni konu açınız.

BAŞLIKLARDA "LÜTFEN YARDIM" , "ACİL" , "YARDIM EDİN" .... vb. KULLANMAK YASAKTIR. BU ŞEKİLDEKİ KONULAR SİLİNECEKTİR !

LÜTFEN YENİ KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAMA YAPINIZ !
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: 2 Aylık Erkek Yavrumuz Adolf Safkan mı?

2 Aylık Erkek Yavrumuz Adolf Safkan mı? 14 Ağu 2013 00:00 #828

• CanerKoc
  • ( Kullanıcı )
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 4
  • 
Öncelikle hepinize merhaba,
Geçtiğimiz haftalarda bir AÇK erkek yavrusu satın aldım. Açıkçası pişmanım keşke satın almayıp onlarca sahiplenilebilcek yardıma muhtaçlardan birisine ebeveynlik yapsaydım. Kendisi ilk geldiğinde çok ağır ishali vardı ve sürekli kusuyordu. Gerek veteriner hekimin uyguladığı yoğun tedavi ile gerek kendisinin inanılmaz fazla iştahı sayesinde düzenli beslenerek kusmadan tamamen kurtuldu. İshali de yok diyebilirim sadece bazen cıvık kaka yapıyor. Kendisi gerçekten çok akıllı. Belinin düşük olduğunu sanıyorum kulaklarımız da pek dik sayılmaz veteriner anne ve babasının dik ise bunun da dikleşeceğini söyledi ve kıkırdak güçlendirici bir hap verdi hergün bir adet veriyorum. Umarım 7-8 aya kadar dikleşecektir kulakları da Safkanlığı konusunda veterinere danıştığımda ççok yakın safkana ama%100 safkan diyemeyeceğini söyedi. Sebebi ise arka patilerinin ucundaki beyazlıkmış. Ben safkan olduğuna inanmak istiyorum. Başta duyduğumda arayıp aldığım yeri fırçalamak geldi içimden geri göndermeyi bile düşünmedim değil ama aramızda inanılmaz bir sevgi bağı oluştu kendisiyle bu yüzden benim hem oğlum hem yoldaşım oldu. Safkanlık konusunda sizin de düşüncelerinizi alabilir miyim?

Hepinize iyi çalışmalar, İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.

Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.

Son Düzenleme: 18 Ağu 2013 12:34 Üye: admin.

Cvp: 2 Aylık Erkek Yavrumuz Adolf Safkan mı? 18 Ağu 2013 12:42 #833

• admin
  • ( Yönetici )
  • Forum Yöneticisi
  • AlmanKurtlari.com
  • Gönderiler: 389
Merhaba, aramıza hoş geldiniz ve geçmiş olsun.

Her zamanki ön bilgi : Fotoğraflardan bakarak köpeklerin ırklarını, saf olup olmadıklarını söylemek doğru değildir, her zaman yanıltabilir. En doğru yanıtı veteriner hekiminiz verecektir. Ancak hekimlerin de köpeğin saf olup olmadıklarını doğru şekilde tespit edebilmeleri için köpeğin yaklaşık 6 aylıktan daha büyük olması gerekmektedir.

Ön bilgiyi verdikten sonra, fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla köpeğinizin anne veya babasında veya onların anne veya babalarında çok hafif bir kırmalık olabileceğini düşünüyorum. Ancak annenin ve babanın da alman kurdu olduğunu söyleyebilirim. 2. veya 3. baş nesilde ufak bir kırmalık olabilir.

Köpeğiniz alman kurdu. Bir köpeğin %100 safkan alman kurdu olabilmesi için en az 4-5 nesillik şeceresi olması gerekir. Köpeği alırken 5-10 bin tl gibi rakamlar vermediyseniz köpeğinizin 4-5 nesillik şeceresi yoktur ve zaten %100 saf olduğu ispatlanamaz demektir. Bu nedenle yüzdeye takılmayın.

Aşılamalarını ihmal etmeyin. Yavrulukta ağır hastalık geçiren ve tedavi gören köpekler, hastalık geçirmeyen köpeklere göre daha küçük kalabilir. Bu nedenle 6 aylığa kadar kaliteli bir high premium mama ile gerekli vitamin-mineral takviyelerini ihmal etmeyin. 6 aylığa kadar köpeğinize ne kadar kaliteli ve iyi bakarsanız o kadar iri, o kadar güçlü ve o kadar akıllı olur.

Sağlıkla büyüsün.

Keyifli paylaşımlar
TAVSİYE EDİYORUM : SEMPATİ VETERİNER KLİNİĞİ
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: CanerKoc

Cvp: 2 Aylık Erkek Yavrumuz Adolf Safkan mı? 19 Ağu 2013 17:49 #835

• CanerKoc
  • ( Kullanıcı )
  • Aktif Üye
Tekrar merhaba,
Oğlumuzun sizin de dediğiniz gibi önceki nesillerde kırmalığı olduğu söylendi. İshali devam ettiği için bugün Bursa Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fak. Hayvan Hastanesine götürdük. Kan ve dışkı tahlilleri yapıldı. Dışkısında yumurta parazite rastlandı. Şimdi şurup tedavisi uygulanmasını ön gördü doktoru 10 gün boyunca. Mama olarak Hills yavru köpek büyüme maması kullanıyorum şuanda. Fakat kendisi mamayı isteksiz yiyor.
Normalde kendi vücut ağırlığına göre 180 gram yemesi gerekirken 100gram zor yiyor. Bu yüzden mamasına bir kaşık kaynatılmış kemik suyu katıyorum koku katıyor ve biraz daha istekli yiyor. Sizce bunun bi sakıncası var mıdır?

İyi günler dilerim...

Cvp: 2 Aylık Erkek Yavrumuz Adolf Safkan mı? 20 Ağu 2013 13:29 #837

• admin
  • ( Yönetici )
  • Forum Yöneticisi
  • AlmanKurtlari.com
  • Gönderiler: 389
Merhaba,

Normalde parazit tedavileri iğne veya büyük köpeklerde hap şeklinde yapılır ve ortalama 3 ayda bir tekrarlanır. Ancak yavru köpeklerde, bu ilaçların en düşük dozları dahi fazla geldiğinden, daha güvenli ve kontrollü olan şurup ile parazit tedavisi (Genelde s...r...x isminde olur) uygulanmaktadır. Bu tedavi sırasında yavrunun durumunu sürekli gözleyip, çok çok halsizleşmesi ve yemeden kesilmesi halinde zaman kaybetmeden tekrar veteriner hekiminize gidiniz.

Hill's yavru maması High Premium mamadır ve çok kalitelidir. Köpeğin mamayı çok istekle yemiyor olması bir sorun değil, zira bizim yediğimiz yemekler onun için hamburger, maması ise ıspanaktır ve çocukların hamburger ile ıspanak arasında nasıl bir seçim yapacağını hepimiz biliyoruz. Bu nedenle mamadan asla vazgeçmeyin, yemiyor diye kesinlikle ev yemeği vb. başka birşey vermeyin. Aç kalınca zorunlu olarak yiyecektir ve sağlıklı olan mama yemesidir.

Kaynatılmış kemik suyu eklemenizde (az miktar) hiç bir sıkıntı yok. Aksine gelişimine katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte, kemin suyundaki yüksek yağ miktarı nedeniyle köpeğinizin kilosuna dikkat etmeniz gerekiyor. Obeziteye yol açmamak önemli..

Geçmiş olsun
TAVSİYE EDİYORUM : SEMPATİ VETERİNER KLİNİĞİ

Cvp: 2 Aylık Erkek Yavrumuz Adolf Safkan mı? 20 Ağu 2013 14:18 #839

• CanerKoc
  • ( Kullanıcı )
  • Aktif Üye
Yardımlarınız için çok teşekkürler iyi günler
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: admin
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 0.36 saniye