Merhaba, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Reklam

4 Yaşındaki Köpeğim Eğitilebilir mi?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Alman Kurdu Eğitimi bölümümüze hoş geldiniz. Bu bölümde eğitim ile ilgili konularda sorular sorabilir, profesyonel üyelerimizden yardım alabilirsiniz.

Lütfen Dikkat ! :Yeni konu açmadan önce, lütfen daha önce açılan konuları inceleyiniz, arama yapınız, eğer sorunuzun cevabını bulamazsanız yeni konu açınız.

BAŞLIKLARDA "LÜTFEN YARDIM" , "ACİL" , "YARDIM EDİN" .... vb. KULLANMAK YASAKTIR. BU ŞEKİLDEKİ KONULAR SİLİNECEKTİR !

LÜTFEN YENİ KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAMA YAPINIZ !

BU BÖLÜME EĞİTİM İLANI VERMEK, REKLAM YAPMAK YASAKTIR !!!
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: 4 Yaşındaki Köpeğim Eğitilebilir mi?

4 Yaşındaki Köpeğim Eğitilebilir mi? 19 Kas 2014 17:08 #1629

• erolctnr
  • ( Kullanıcı )
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 11
  • 
Arkadaşlar Köpeğim için yardıma ihtiyacım var.
Köpeğim 4 yaşında bakmaya başlayalı 2,5 Ay oldu.
Köpeğimin geçmişi ile ilgili hiçbir bilgim yok.
Gün itibari ile bildiklerim. Tuvalet eğitimi var 24 saat kadar tuvaletini tutuyor kesinlikle eve yapmıyor. İsmini biliyor. Gel dediğinde her zaman olmasa da geliyor .Hayırı Biliyor . kulübesine yakın yerde hemen hemen tüm komutları dinliyor . İçeri diyorum kulubesine giriyor . Mamasını verirken atlamadan bekliyor.
Bana geldiğinden beri Bir Kere havladığını duymadım. Ambulans siren sesine uğuluyor. İlk geldiğinde insanlardan araçlardan ve köpeklerden korkuyordu . Kedi gördüğünde umursamadan yoluna devam ediyordu. Şimdileri ise insanlardan ona el kol hareketi ve bağırıp çağırmadıkları sürece korkmuyor. araçlardan artık korkmuyor. Kedi gördüğünde çıldırıyor. Ama hala Havlamadı ve köpeklerden korkuyor . Büyük bir alanda salıyorum gezinirken benden uzakta ise ve bir köpek gördüyse köpek ona hırlarsa korkuyor yanıma geliyor eğer ben yakınında isem köpek hırlasa da korkmadan duruyor.
Biraz daha korkusuz olmasını Alanını korumasını havlamasını Biraz daha hırçın olmasını yabancılara Havlamasını En önemlisi evimi ve beni korumasını istiyorum . 4 yaşında olmasına rağmen bunu öğrete bilir miyim. Yada özel eğitim ile öğretile bilirmi 4 YAŞINDA
Ekler:
  • Dosya Ekle Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.
Son Düzenleme: 09 Ara 2014 04:13 Üye: admin.

Cvp: 4 Yaşındaki Köpeğim Eğitilebilir mi? 09 Ara 2014 04:17 #1685

• admin
  • ( Yönetici )
  • Forum Yöneticisi
  • AlmanKurtlari.com
  • Gönderiler: 389
Merhaba,

Anlattıklarınızdan yola çıkarak köpeğinizin çok akıllı ve zaten eğitimli olduğunu söyleyebilirim. Ancak bu eğitim temel eğitim olduğu gibi, sadece içgüdüsel ve ırksal olarak da gelmiş olabilir. 2,5 ay size ve yeni ortamına alışması için çok kısa bir süre, ona biraz daha zaman vermelisiniz, korkularını yenecek ve çekingenliğini atacaktır.

Bahsettiğiniz korumayı, alan koruma eğitimi ve ileri itaat eğitimleri ile sağlayabilirsiniz. 4 yaşında olması hiç sorun değil, oldukça akıllı bir köpek ve kolayca eğitilecektir.

Profesyonel bir eğitmenden yardım alırsanız beklentinizden çok daha fazlasını verecektir.

Keyifli paylaşımlar
TAVSİYE EDİYORUM : SEMPATİ VETERİNER KLİNİĞİ
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: erolctnr
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 0.17 saniye
Sempati Veteriner Kliniği