Merhaba, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Reklam

4,5 Aylık Kızım Şımarık ve Hiperaktif
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Alman Kurdu Eğitimi bölümümüze hoş geldiniz. Bu bölümde eğitim ile ilgili konularda sorular sorabilir, profesyonel üyelerimizden yardım alabilirsiniz.

Lütfen Dikkat ! :Yeni konu açmadan önce, lütfen daha önce açılan konuları inceleyiniz, arama yapınız, eğer sorunuzun cevabını bulamazsanız yeni konu açınız.

BAŞLIKLARDA "LÜTFEN YARDIM" , "ACİL" , "YARDIM EDİN" .... vb. KULLANMAK YASAKTIR. BU ŞEKİLDEKİ KONULAR SİLİNECEKTİR !

LÜTFEN YENİ KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAMA YAPINIZ !

BU BÖLÜME EĞİTİM İLANI VERMEK, REKLAM YAPMAK YASAKTIR !!!
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: 4,5 Aylık Kızım Şımarık ve Hiperaktif

4,5 Aylık Kızım Şımarık ve Hiperaktif 23 Ara 2011 21:30 #370

• Matador
  • ( Kullanıcı )
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 11
  • 
Selamlar kızım sementayı 15 günöce bir çiflikten aldım aldığımda 4 aylıktı.15 günde birbirimize alıştık fakat frekensları bir türlü tutturamadık.En başta hayırdan kesinlikle anlamıyor,bu kısa sürede yaptığı yaramazlıklar anlatmakla bitmez gel git hiçbir komutta tık yok.Yemek kokusu,mama kabının sesi gibi mamayı hatırlatan şeyleri algılaynca çıldırıyor.Müstakil bir evde yaşıyorum ve çamurlu ayaklarıyla eve girdiği gün biraz itip kaktım fakat vurmadım.Daha önce 3 av köpeği yetiştirdim hiç bukadar şımarık köpeğim olmadı acaba çok daha ufakkenmi alsaydım diye düşünüyorum,yardım ederseniz çok sevinirim.
Son Düzenleme: 24 Ara 2011 09:13 Üye: admin.

Cvp: 4,5 Aylık Kızım Şımarık ve Hiperaktif 20 Mar 2014 23:13 #1236

• Sercanzeus
  • ( Kullanıcı )
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 6
Bebeklik enerjisi gibi bir durum oluşuyor köpeklerde küçükken ve heyecan enerji ile birleşince bu durumlar çok normal bence
benim fikrim ilk olarak köpeğinizi gördüğünüzde heyecanını alın şımarıklık yaptıkça sevmeden veya ilgi göstermeden (ne korkutucu ne sempatik bir tavırla) üzerine doğru yürüyün yavaşca. Yaşam alanının senin kontrolünde, onun senin kontrolünde olduğunu hissetsin. kızmak yerine oturmasını sağlayıp hayır demeyi ve hayırı yaşatarak öğrenmesini sağlayabilirsiniz
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: admin

Cvp: 4,5 Aylık Kızım Şımarık ve Hiperaktif 26 Mar 2014 16:56 #1249

• admin
  • ( Yönetici )
  • Forum Yöneticisi
  • AlmanKurtlari.com
  • Gönderiler: 389
Merhaba,

www.almankurtlari.com/forum/bireysel-satilik-alman-kurdu-ilanlari/6-aylik-disi-gsd-alman-kurdu.html adresinde diğer köpeğinizi satıyorsunuz kuzularınızı kovaladığı için. Bu problemi profesyonel bir eğitmen desteği ile kolayca çözebilirsiniz.

Bu konuda da 15 gün önce aldığınız, şimdi daha 4,5 aylık olan bir diğer alman kurdunuzla ilgili probleminizi dile getirmişsiniz. Aynı şekilde bu problemi de eğitimle çözebilirsiniz. 4,5 aylık bir alman kurdunun şımarık ve aşırı hareketli olmasında hiçbir problem yok.

Her iki köpekte de biraz sabırsız yaklaştığınızı düşünüyorum. Lütfen her ikisine de zaman tanıyın ve lütfen eğitim aldırın. Eğitim sonunda bahsettiğiniz tüm şikayetleriniz geçecektir.

Bir köpek beslemek sorumluluk, güven, sevgi ve sabır gerektirir. Bu, her iki taraf için de geçerlidir. Bunlardan herhangi biri eksik olursa veya henüz tam olarak sağlanamamışsa ayrı frekanslarda olmanız çok normaldir. Sorumluluk almışsınız, seviyorsunuz, ancak güven ve sabır konusunda eksikler var. Heleki 15 gün bu iki konu için çok kısa..

Keyifli paylaşımlar
TAVSİYE EDİYORUM : SEMPATİ VETERİNER KLİNİĞİ

Cvp: 4,5 Aylık Kızım Şımarık ve Hiperaktif 28 Mar 2014 21:23 #1260

• Sercanzeus
  • ( Kullanıcı )
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 6
dedikleriniz gayet hoş gerçekten sağolun, şu an sadece hayvan ağitimi tekniksel olarak araştırıyorum çünkü çok riskli bir dönemdeyim.. karakteri oturuyor ve bir kurt ne de olsa. harika bir eğitim vermek istiyorum. Ne eğitimi nasıl verilir yadaa vdeo tarzında birşeyler düşünürseniz çok memnun olurum. Tekrar teşekkürler

Cvp: 4,5 Aylık Kızım Şımarık ve Hiperaktif 31 Mar 2014 02:12 #1272

• admin
  • ( Yönetici )
  • Forum Yöneticisi
  • AlmanKurtlari.com
  • Gönderiler: 389
Size yardımcı olmak istiyorum ancak bunu yaparken sizi yanlış yönlendirmekten de imtina etmek zorundayım.

Eğer bahsettiğiniz gibi "harika bir eğitim" videolar veya internetteki yazılar ile olsaydı, ne eğitim çiftlikleri olurdu ne de profesyonel eğitimciler yıllarını bu işe verirlerdi.

Asgari standartlara sahip bir köpeğim olsun, bu şekilde bir eğitim alsın derseniz google, yandex gibi arama motorlarına "köpek eğitimi videoları", "köpeğe otur komutu nasıl öğretilir" , "gel komutu" vb. terimleri aratmanız ve bunları uygulamanız yeterli olacaktır.

Asgari değil, en iyi ve doğru eğitimi alsın diyorsanız aratmanız gereken "profesyonel köpek eğitimcisi" , "eğitim çiftliği" , "alman kurdu eğitim çiftliği" , "profesyonel alman kurdu eğitimi" terimleridir. Bu terimleri aratıp, bağlantıya geçtiğiniz profesyonele, ileride eğitim için onu tercih edeceğinizi belirterek, şu anda sizin ne yapmanız ve ne yapmamanız gerektiğini, nasıl yapmanız gerektiğini sorabilir, ilk etapta yapılması gerekenleri en doğru şekilde öğrenebilirsiniz.

Keyifli paylaşımlar
TAVSİYE EDİYORUM : SEMPATİ VETERİNER KLİNİĞİ
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 0.30 saniye
Sempati Veteriner Kliniği