Merhaba, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
Reklam

48 Günlük Bebeğimi Taramaya Çalışıyorum Fakat Isırıyor
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Alman Kurdu Bakımı bölümümüze hoş geldiniz. Bu bölümde bakım ile ilgili konularda sorular sorabilir, profesyonel üyelerimizden yardım alabilirsiniz.

Lütfen Dikkat ! :Yeni konu açmadan önce, lütfen daha önce açılan konuları inceleyiniz, arama yapınız, eğer sorunuzun cevabını bulamazsanız yeni konu açınız.

BAŞLIKLARDA "LÜTFEN YARDIM" , "ACİL" , "YARDIM EDİN" .... vb. KULLANMAK YASAKTIR. BU ŞEKİLDEKİ KONULAR SİLİNECEKTİR !

LÜTFEN YENİ KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAMA YAPINIZ !
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: 48 Günlük Bebeğimi Taramaya Çalışıyorum Fakat Isırıyor

48 Günlük Bebeğimi Taramaya Çalışıyorum Fakat Isırıyor 31 Ara 2013 12:43 #1091

• ıce
  • ( Kullanıcı )
  • Kıdemli Üye
  • Gönderiler: 28
  • 
Merhabalar,

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ilk defa bir hayvan besliyorum ve çok isteyerek bir Alman kurdu aldım. Köpeğimin adı 'ICE" İlk aşısını (iç/dış parazit) 29.12.203 pazar günü yaptırdım. Çalıştığım için sabahları ve akşamları ilgilenebiliyorum. Akşam eve geldiğimde köpeğimin mamasını verdikten sonra evin içinde biraz oynuyoruz tuvaletini de balkona yaptıktan sonra tüylerini taramak istiyorum ki aramızda hem bir bağ oluşsun hemde tüylerinin sağlıklı ve parlak çıkmasını istiyorum. Fakat ne zaman taramaya kalksam elimi ısırmaya çalışıyor (tabiki canımı yakmıyor) yada oyun zannediyor bilemiyorum. sizce tüylerini taramak için uygun bir zamanı nasıl anlayabilirim yada ne zaman taramalıyım. Konu hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim. Şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkür ederim.

Not: ICE a özel tarak aldım evdeki taraklarla taramıyorum

iyi günler,
Ekler:
  • Dosya Ekle Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.
  • Dosya Ekle Bu resim ziyaretçiler için gizlidir. Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.
Son Düzenleme: 08 Oca 2014 11:51 Üye: admin.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: Oaposs

Cvp: 48 Günlük Bebeğimi Taramaya Çalışıyorum Fakat Isırıyor 08 Oca 2014 11:58 #1104

• admin
  • ( Yönetici )
  • Forum Yöneticisi
  • AlmanKurtlari.com
  • Gönderiler: 389
Merhaba,

Sizi ısırmasının taramanızla bir alakası yok. Yavru köpeklerde sıklıkla görülen bu durum, oyun oynarken, kucağınıza aldığınızda vb. durumlarda olabilir. Sadece tararken değil.

Bunun nedeni yavrumuzun dişlerinin kaşınıyor olması. Aynı bebeklerdeki gibi, yavru köpeklerin de dişleri kaşınır ve yine aynı bebeklerde olduğu gibi 6 aylığa kadar süt dişlerini (şu anki dişleri) dökerler ve kalıcı dişlerini çıkartırlar.

Kalıcı dişleri tamamen çıkana, yani yetişkin bir köpek olana kadar diş kaşıntısı çok fazla olacak. Yetişkin olduktan sonra da kaşınacak ancak bu kadar değil. Bu nedenle köpeğinize, ısırarak dişlerini kaşıyabileceği çeşit çeşit oyuncaklar, diş ipleri, top vb. alınız. Oyunlarınızı bunlarla oynayınız ve köpeğinizin dişlerini bu oyuncaklar ile kaşımasını sağlayınız. Kesinlikle elinizi, paçalarınızı, terlik, halı vb. birşeyi ısırmasına, onlarla oynamasına izin vermeyiniz. Zira ileride bu bir davranış bozukluğuna dönüşecek ve evde sağlam birşey kalmayacaktır. Tabiki sizi hiçbir zaman, canınızı acıtmak için ısırmayacaktır ancak şimdiden sizi ısırarak dişini kaşımasına izin verirseniz, ileride bunu iyi niyetle yaparken bile canınızı yakabilir istemeden..

Taramaya devam edin. 2 günde bir, 3 günde bir tarayabilirsiniz. Taramak tüy sağlığı için çok çok yararlıdır. Zaten gördüğüm kadarıyla köpeğinize çok çok iyi bakıyorsunuz, kutluyorum sizi.

Sağlıkla büyüsün.
TAVSİYE EDİYORUM : SEMPATİ VETERİNER KLİNİĞİ
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: ıce
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 0.25 saniye
Sempati Veteriner Kliniği